Рух UAnimals підготував «Червону книгу неіснуючих тварин» для дітей. ФОТО

В Україні з’явилась нова «Червона книга»: всі персонажі в ній вигадані, а ідея видання полягає в порятунку неіснуючими тваринами наявних видів. 

Про це повідомили організатори проєкту, пише Ратуша з посиланням на ШоТАм.

Видання побачило світ завдяки співпраці мережі «Сільпо» та гуманістичного руху UAnimals. 

Створена в інтерактивній формі, «Червона книга неіснуючих тварин» містить блоки зі скетчами, стікерпаком, розвивальними завданнями та оповіданнями про вісьмох персонажів дитячої уяви. Все для того, аби в ігровій манері навчити дітей відповідального ставлення до тварин.

Серед героїв, яких назвали Дивастиками, зустрічаються Лисачок, Бобра, Дзьоборіжка, Китобик, Єлень, Пінграфа та інші персонажі дитячої уяви.

Кожен із них несе важливий меседж: заборону дельфінаріїв, недопустимість використання тварин у цирку, дбайливе ставлення до домашніх улюбленців, – йдеться у повідомленні.

Ілюстрації для книги створили студенти курсу Visual Professium у Projector.

Авторкою текстів стала головна редакторка UAnimals Міра Київська, а щоб правильно обрати формат подачі для дітей, консультувалися з дитячими психологами.

До виходу книги рух UAnimals запустив в інстаграмі фільтр: за кожну його публікацію в сторіс «Сільпо» передаватиме 10 гривень на порятунок наявних видів тварин.

Знайти «Червону книгу неіснуючих тварин» уже зараз можна на полицях «Сільпо».

Чому важливо вчити дітей гуманного ставлення до тварин?

На думку психологів, виховання у дітей гуманного ставлення до тварин сприяє розвитку емпатії — здатності співчувати усім живим істотам, зокрема людям. І навпаки, діти, які відвідують цирк із тваринами та стають свідками жорстокості щодо них, частіше мають проблеми з поведінкою у школі та вдома.

Такі діти можуть подумати, що знущання з тварин заради розваги є допустимим, і перенести це мислення у стосунки з людьми. Натомість інше дослідження встановило, що діти, які мають емоційний зв’язок із тваринами, зростають більш чуйними та толерантними.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм