Романтина, гумор та безкомпромісний патріотизм: Франківський драмтеатр презентує мюзикл “Шаріка, або Кохання січового стрільця”. ФОТО

Цієї неділі, 26 червня, Івано-Франківський драмтеатр презентуватиме мюзикл “Шаріка, або Кохання січового стрільця”.

Про це розповіли сьогодні, на пресконференції в драмтеатрі, передає кореспондентка Ратуші.

«Шаріка» – це романтична, сповнена гумору і безкомпромісного патріотизму історія кохання січового стрільця Степана Балинського до мадярської дівчини, яка не одразу розуміє, чому вона так любить українське слово.

Режисером-постановником вистави є народний артист України Ростислав Держипільський. Головні ролі Шаріки та Степана Балинського виконають виконають Інна Бевза та Олег Панас.

Перед нами стояло завдання – показати українських воїнів сильних і міцних, такими, якими вони зараз є. Жанр оперети вимагав більш романтичної натури мого персонажа – Степана Балинського. Ми старалися змінити його в іншу сторону, в іншу русло, щоб показати, щоб українські воїни сильні, міцні та незламні, – сказав Олег Панас.

Я думала за цю виставу. На жаль, завдяки війні я зрозуміла, наскільки я люблю нашу землю, наших людей і нашу націю. В цій виставі я буду грати про це. Про те, що треба зберігати і цінувати, – поділилася Інна Бевза.

У виставі задіяний зірковий склад Франківського драмтеатру. Роль тітки Шаріки виконає заслужена артистка України Ірма Вітовська, а батька Шаріки зіграє заслужений артист України Олексій Гнатковський. Іван Бліндар – Клим Гусак, джура Степана Балинського, Ольга Комановська – Марішка, служниця в домі Деркача, Роман Луцький – барон Ляйош Верецькі, полковник гусарів. Хореограф – постановник – Дмитро Лека.

Для мене танець в театрі зараз по-іншому працює. Дуже хочеться, щоб кожен номер доносив до глядача певну істину, ідею, сюжет. Дуже хочу, щоб в кожному номері я розкрив прекрасних актрис та акторів. Це буде хороший продукт, якщо ми будемо чути одне одного і творити разом. Цей мюзикл дасть нам всім багато чого, – запевнив Дмитро Лека.

Оперету «Шаріка…» Ярослав Барнич, перший диригент Станіславського театру, написав 88 років тому, спираючись і на спогади з власного життя, і на власні життєві принципи.

У часи Другої світової війни у міському театрі Станіславова відбулася прем’єра “Шаріки”, написаної 1934, через п’ять роківв, як Барнич переїхав до міста. Тоді, 1943 році, гестапівці арештували 27 патріотів-оунівців, які були на прем’єрі, а через три дні розстріляли їх на вулиці Страчених.

17 листопада 2018 року актори Франківського драмтеатру у приміщенні філармонії, де у 1944 році діяв міський театр, в якому відбулася “розстріляна” або “кривава” “Шаріка”, провели історичну реконструкцію до 75-ї річниці розстрілу патріотів: ушанували героїв біля пам’ятника за участі громадськості міста, а відтак повернулися до зали та зіграли виставу до фіналу.

У 2014 році, коли розпочалася новітня російсько-українська війна, режисер Ростислав Держипільський поставив “Шаріку”.

Сьогодні, через вісім років, коли триває повномасштабне вторгнення росії в Україну, театр повертає глядачам патріотичну історію про січового стрільця, про втрачену українську ідентичність і шанс її віднайти.

Ця сценічна версія «Шаріки» 2022 року – цілком нова робота, де є знакові і суголосі часові режисерські акценти та сценографічні знахідки, нові сенси, а також нові однієї з найцікавіших театральних художниць Юлії Зауличної, новий – зірковий – акторський ансамбль, аранжування класичної музики Барнича, яке здійснив сьогодні головний диригент тектру Богдан Ткачук. Незмінною є лише фабула.

Прем’єра вистави відбудеться 26 червня та 10 липня о 18:00.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм