RE:WALK: у Франківську створили проєкт для скринінгу опорно-рухового апарату. ВІДЕО

У Івано-Франківську запровадили науково-соціальний проєкт, який допоможе запобігти остеоартриту, сколіозу та плоскостопості “RE:WALK”.

Студенти ІФНМУ працюють над перевіркою та профілактикою захворювання упорно-рухового апарату молодших школярів, пише Ратуша з посиланням на Третю Студію.

За словами координаторки проєкту, шестикурсниці Юлії Філяк, це дозволить поширити інформацію про важливість діагностики патологій стопи та хребта, а також дати рекомендації батькам щодо корекції виявлених захворювань.

Ця платформа може виміряти усі показники. Ми можемо записати статичний, динамічний аналіз, можемо виміряти постуральний аналіз і точно дізнатись де є дефекти на стопі, яка сила тиску на цю стопу і чітко дізнатись відбитки стопи дитини, – каже Юлія Філяк.

ДО ТЕМИ: Науковці ІФНМУ вперше виконали складну пластичну операцію. ФОТО

Завідувач кафедри травматології та ортопедії ІФНМУ професор Вадим Сулима каже, платформа має 12 високочутливих датчиків, які автоматично створюють висновки за відбитками стопи. Інформації виводять за монітор.

Ця платформа дасть можливість виявити ту патологію стопи, яка може стати захворюванням у вигляді плоскої стопи. Якщо це буде якесь відхилення у хребті, яке може стати від порушення постави до сколіозу, його можна за ранніх етапах виявити, – запевнив завідувач кафедри.

ДО ТЕМИ: Студенти ІФНМУ передали допомогу онкохворим дітям і пацієнтам МКЛ №1. ФОТО 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм