Пише патріотичні гасла: історія каліграфістки з Києва, яка переїхала у Франківськ. ФОТО/ВІДЕО

Каліграфістка з Києва Олена Зень через повномасштабне вторгнення РФ в Україну переїхала в Івано-Франківськ. Звідси родом її чоловік. Через війну змінилося не тільки її місце проживання, а й мистецтво.

Вона створила серію робіт із назвами міст, в яких тривали активні бойові дії, розповіла Суспільному авторка, пише Ратуша.

“Дуже переживаєш всі ці події. І хотілося писати щось таке на підтримку, патріотичне. Наприклад, я писала назви міст, які були в дуже тяжкому стані”, — каже Олена.

“Мені дуже боліло за Бучу, коли всі ці новини “виплили” наверх. Настільки це боляче. І я думала, як можна передати це, щоб інші теж відчули, яка біда відбувається”, — розповідає каліграфістка.

За професією Олена – дизайнерка, а каліграфія – її хобі. Цим мистецтвом жінка захоплюється вже понад шість років.

“Мені подобається український скоропис, історичні почерки, устав, напівустав. Я їх зараз об’єдную, комбіную і виходить моє власне бачення стилів. Ми повертаємося до витоків, ми вивчаємо український скоропис. Піднімаємо історичні документи та дивимося, як та чи інша літера писалася. І помічаємо, що є якісь об’єднувальні елементи в літерах, які підкреслюють, що це — наша кирилична українська каліграфія”, — розповідає жінка.

Олена почала робити сумки з власними принтами. Також планувала виготовляти футболки. Проте через повномасштабну війну справа зупинилася. Зараз жінка створює написи для татуювань та малює для себе.

“В мене було декілька замовлень на татуювання. Я чекаю, коли мені надішлють фото результатів, як воно виглядає. Коли людина готова набити собі на шкіру мої ескізи – це дуже висока оцінка. З останніх татуювань були так ескізи: “Бо де б тільки в світі не билося українське серце, там є Україна”, — розповідає каліграфістка.

Олена Зень каже, навчитися мистецтву каліграфії може будь-хто:

“Взагалі писати можна будь-чим. Можна писати навіть паличкою з дерева. Головне — відчувати, що ти хочеш передати, і може дуже красиво вийти”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм