Псевдоволонтера, який привласнював кошти для ЗСУ, взяли під варту

Псевдоволонтера, який привласнював кошти для ЗСУ, взяли під варту

У Калуші чоловік вирішив нажитися на небайдужих українцях та обманом видурив у них велику суму коштів.

Проте довго насолоджуватися ними не зміг, адже уже 23 вересня правоохоронці його взяли під варту.

Так, “волонтеру” Віталію Хемичу вдалося отримати понад 1 мільйон гривень благодійних внесків для підтримки ЗСУ. За обман чоловіка взяли під варту з можливістю внесення застави.

Що відомо про псевдоволонтера

Підозрюваний з травня по серпень 2022 року через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Для цього він вдавав з себе волонтера.

Нібито збираючи на ЗСУ, він просив відправляти пожертви на особисті банківські рахунки. Небайдужих в Україні багато, тому назбирати йому вдалося аж 1 мільйон 171 тисячу гривень. Усі ці кошти він вирішив потратити на себе. Якщо точніше – на азартні ігри. Як з’ясувалося, шахрай вже не перший рік хворіє на ігроманію.

Коли про шахрайство стало відомо, Віталій Хемич записав відеозвернення на своїй Інстаграм-сторінці. Він просить вибачення в кожного, хто перекидав йому гроші, та зізнався, що близько 6 років хворіє на ігроманію.

“Волонтера” взяли під варту

Проте одними вибаченнями йому обійтися не вдалося. За незаконне використання благодійних пожертв під час воєнного стану чоловіка 19 вересня затримали, а 23 вересня – засудили.

Калуський суд погодився з клопотанням прокурора та обрав запобіжний захід Віталію Хемичу у вигляді тримання під вартою. Проте чоловік може внести заставу у розмірі 198 480 гривень.

за матеріалами обласної прокуратури і каналу 24

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм