Прикарпатцям донарахували майже 56 млн грн податків та штрафних санкцій

За результатами 15 планових перевірок, проведених обласними податківцями на Прикарпатті, винесли рішення щодо донарахування до сплати 55,8 мільйона гривень платежів та фінансових санкцій.

Крім того, на 57,2 мільйона гривень зменшили від’ємне значення з податку на прибуток та майже на 1 мільйон гривень від’ємне значення з ПДВ, пише Ратуша з посиланням на ДПС в Івано-Франківській області.

За словами заступника начальника Головного управління ДПС в області Віктора Глушпенка, загалом впродовж цього року податківці планують провести перевірку діяльності 83 юридичних осіб, адже проведені попередні розрахункові ризики вказують на суму майже 50 мільйонів гривень.

Як відомо, 9 лютого цього року постановою Кабінету міністрів України знято заборону на проведення контролюючими органами під час карантину певних видів документальних перевірок, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, дозволили завершити податкові перевірки, які були розпочаті до карантину та відновили проведення планових документальних перевірок юридичних осіб. Також, якщо платник сформував сумнівний податковий кредит з ПДВ, та, відповідно, потрапив до переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, то на нього чекатиме позапланова перевірка.

ДО ТЕМИ: Відомо, які франківські підприємства є найбільшими боржниками зі сплати податків

На час урядових обмежень на перевірки, одним з пріоритетів в роботі податківців, стало визначення ризикових операцій платників та збір доказової бази порушень. Така аналітична робота, вважає Віктор Глушпенко, дає позитивні результати – перевіривши лише 3 платників даної категорії, уже донараховано до сплати податкових платежів на 6 мільйонів гривень та зменшено відшкодування ПДВ на 600 тисяч гривень.

Під пильним оком податківців залишаються й суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, а це: алкогольні напої, тютюнові вироби та пальне, стверджує Віктор Глушпенко:

Зокрема, викликають сумніви щодо прозорої діяльності ті платники, які показують середньомісячний виторг через РРО (касові апарати) менш як 5 тисяч гривень. Таких з початку року в області виявлено 364 суб’єкти господарювання. Також виникають запитання й стосовно діяльності 31 автозаправної станції (АЗС), які реалізують пальне в незначних обсягах – 200 л в день. Такі незначні виторги спонукають до висновків, що відбувається приховування реального обсягу розрахункових операцій.

Серед частих порушень, до яких вдаються платники податків, що здійснюють реалізацію пального, посадовець називає такі як: продаж пального без придбання ліцензій на право оптової чи роздрібної торгівлі, продаж необлікованого товару, реалізація пального з акцизних складів, не обладнаних рівнемірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками та неподання довідок про фактичні залишки пального та обсяги отриманого чи реалізованого пального в розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті забудівник хотів уникнути сплати податків на 3,7 млн грн

Перелічені порушення працівники податкової виявляють під час аналізу з використанням наявних баз даних та інтернетресурсів. Зокрема, на основі отриманих у такий спосіб даних проведено 60 фактичних перевірок АЗС, за результатами яких застосовано 10 мільйонів гривень штрафних фінансових санкцій.

Загалом, стверджує Віктор Глушпенко, податківці не ставлять собі за мету провести якомога більше перевірок бізнесу. В поле зору потрапляють, як правило, платники, у яких наявні ризики несплати податків. Саме тому, практично усі проведені перевірки є результативними.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм