Прикарпатці боргують за доставку газу 55 млн грн

На Прикарпатті 266 тисяч споживачів своєчасно оплачують за послугу розподілу газу. У порівнянні з минулим роком, кількість боржників зменшилася на 35%. 

Натомість 159 тисяч споживачів ще мають борги перед  АТ “Івано-Франківськгаз”. Загальна сума їх боргу склала 55 мільйонів гривень, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Економічну правду.

Плата за розподіл газу – це гарантія безаварійного та безперебійного газопостачання. Адже за кошти, сплачені споживачами за доставку,  фінансується діяльність аварійно-диспетчерської служби, яка щоденно 24 години на добу 7 днів на тиждень ліквідовує витоки газу, а також здійснюється ремонт газопроводів, обслуговування газорегуляторних та шафових регуляторних пунктів, які понижають і підтримують необхідний тиск в мережах, – йдеться у повідомленні.

Від постійного виконання цих робіт залежить наявність газу у помешканнях споживачів. Для цього необхідно щоденно заправляти спецтранспорт, закуповувати необхідні матеріали, платити зарплату працівникам, сплачувати податки.

Саме через це “Івано-Франківськгаз” змушений стягувати борги примусово. Зокрема, за вісім місяців компанія передала до суду понад 1,5 тис. справ боржників. Крім боргу, вони муситимуть сплатити ще й судові витрати.

ДО ТЕМИ: Ще 15% ПДФО до бюджетів громад: депутати Франківської облради про зростання ціни на газ для держустанов

У випадку несвоєчасної оплати заборгованості, споживачам довелося б оплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми боргу. Більше того, боржники ризикують залишитися без газопостачання. Адже з 20 серпня 2021 року, відповідно до Закону України №1657-IX, знято мораторій на відключення споживачів, що мають заборгованість, від комунальних послуг. Заборона на відключення діятиме тільки в регіонах, де встановлено “червоний” рівень епідеміологічної небезпеки.

Для відновлення подачі газу споживачу буде необхідно, окрім суми боргу,  ще й  оплатити за послугу “припинення-відновлення газопостачанння”. А це – понад пів тисячі грн.

Цього року значно скоротилася кількість споживачів, які не платили за розподіл жодного разу. Якщо на початку року їх було 32,8 тисячі, то станом на 1 вересня 2021 року – 20,2 тисячі, – зазначив комерційний директор АТ “Івано-Франківськгаз” Віктор Кедик. 

Якщо споживачу складно погасити  борг за розподіл газу одразу, він може укласти договір реструктуризації. Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців, залежно від суми заборгованості та рівня сукупного доходу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм