Прикарпатські поліцейські зареєстрували 63 кримінальні правопорушення домашнього насильства

Прикарпатські поліцейські зареєстрували 63 кримінальні правопорушення за статтею “Домашнє насильство” за сім місяців 2022 року. З них 42 справи скерували до суду.

Про це Суспільному розповів старший інспектор управління превентивної діяльності Нацполіції в Івано-Франківській області Андрій Бойчук, пише Ратуша.

З його слів, за цей період територіальні підрозділи поліції області отримали 7 150 звернень про домашнє насильство.

“За цими зверненнями поліцейські зареєстрували 63 кримінальні правопорушення за статтею 126-1 “Домашнє насильство”. З них 42 справи направили до суду, і в усіх є рішення. У половині випадків кривдників засудили до громадських робіт, а в інших випадках – до трьох місяців арешту. Також поліцейські склали 2 219 протоколів та винесли понад 830 термінових заборонних приписів. Якщо аналізувати 2021 рік, то кількість звернень трішки зросла”, — каже Андрій Бойчук.

Він розповідає, що тепер переважає психологічне насильство, а жертвами найчастіше стають жінки. Зокрема, 5 400 звернень надійшло від жінок, приблизно 1 500 — від чоловіків і 240 від дітей. Серед дітей приблизно 150 є постраждалими, інші ж повідомляли про такі випадки.

За словами поліцейського, не всі випадки насильства підтверджуються. Часто люди намагаються налякати кривдників або ж відмовляються писати заяви.

“Буває, що працівник приїжджає за адресою, і одночасно йде скасування виклику, бо люди помирилися або постраждала хотіла показати, що вона не боїться і може викликати поліцію. Водночас є випадки, коли жінка відмовляється притягувати до кримінальної відповідальності кривдника. У такому випадку ми пояснюємо, що не можна замовчувати проблему, щоб це не повторювалося”, — говорить Андрій Бойчук.

Поліцейський радить не замовчувати факти домашнього насильства, адже з часом ситуація у сім’ї може ще більше загостритися.

“У Калуші жінка рік не зверталася до поліції, терпіла психологічне насильство, бо боялася просити допомоги, думала, що усе минеться. Коли ж почала звертатися і поліцейські приїжджали на виклик, то відмовлялася писати заву. Коли чоловік вкотре уже побив жінку, вона схаменулася і написала заяву. Після реєстрації правопорушення кривдник не зупинився, а продовжував вчиняти домашнє насильство. Відтак чоловікові дали три місяці арешту”, — каже офіцер поліції.

Андрій Бойчук звертається до прикарпатців, щоб не боялися просити про допомогу, якщо потерпають від домашнього насильства, та звертатися до поліції на лінію 102.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм