Прикарпатські правоохоронці розпочали операцію «Мак»

На Івано-Франківщині розпочались оперативно-профілактичні заходи «Мак»: поліцейські нагадують про відповідальність.

Мета заходів – виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриття каналів надходження цих рослин до споживачів наркотиків, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу обласної поліції.

Працівники поліції проводять відпрацювання щодо виявлення осіб, які свідомо вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати, – йдеться у повідомленні.

Профілактичні заходи триватимуть до 23 вересня 2022 року.

Правоохоронці зосереджують увагу не лише на викритті осіб, які незаконно культивують нарковмісні рослини, а й працюють над недопущенням витоку наркосировини з об’єктів легального культивування в незаконний обіг.


  • Нагадуємо: чинним законодавством заборонено незаконне вирощування маку та конопель.
  • У разі виявлення незаконних насаджень снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин, власнику загрожує адміністративна відповідальність (стаття 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
  • За незаконний посів понад 100 рослин маку чи понад 10 рослин конопель законодавством передбачено кримінальну відповідальність (стаття 310 Кримінального кодексу України).
  • Посіви маку на території держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.
  • Тож правоохоронці закликають громадян не бути байдужими і повідомляти про відомі насадження наркотичних рослин до найближчих відділів та відділень поліції, або на лінію «102».

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм