Прикарпатські енергетики вчаться як зберегти життя і здоров’я на роботі під час війни. ФОТО

Минає третій місяць повномасштабної війни. За Україна понесла непоправні втрати не лише серед військових, а й серед цивільних громадян. У тому числі – серед енергетиків, які виконували свою роботу. Потрапляння під обстріли, підриви на мінах, важкі поранення від руйнувань – війна вимагає особливої уваги до питань безпеки в умовах бойових дій. Ризикує сьогодні кожен.

Саме тому Первинна профспілкова організація АТ “Прикарпаттяобленерго” стала ініціатором розробки програми інформування працівників «Безпека енергетиків під час війни», пише Ратуша з посиланням на пресслужбу компанії.

Розпочалася програма символічно, у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня 2022 року. Впродовж місяця її заходами охоплюється весь виробничий персонал підприємства.

У рамках тематичного дня охорони праці з 9 по 13 травня у підрозділах пройшли семінари щодо роботи бригад в умовах бойових дій та попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Зустрічі за програмою безпекового модулю з колективами служб експлуатації електромереж проводив Ігор Молодан – експерт з безпеки ГО “Асоціація саперів України”.

Зокрема, фахівець працював у філіях: «Коломийська» (м. Коломия), «Західна» (м. Рожнятів та м. Калуш), «Південна» (м. Яремче та м. Надвірна), «Центральна» (м. Івано-Франківськ), а також у центральному офісі – для виробничих служб.

Для навчання бригад в інших філіях АТ «Прикарпаттяобленерго» було підготовлено фільм «Захист цивільного населення у зоні бойових дій», який можна переглянути за посиланням:  https://youtu.be/GHduMWeZQCE.

13 травня також відбулася зустріч експерта з керівниками компанії (поєднання онлайн та офлайн формату). Підготовка Ігорем Володимировичем інструкторів з-поміж працівників компанії дозволяє продовжувати таке інформування і надалі.

Інший блок програми 9-17 травня включав практикуми з надання першої допомоги та навчання парамедиків з усіх підрозділів компанії. У цій справі партнерами стали дві команди – Школа першої допомоги від МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ Івано-Франківська та Вишкіл професора Сулими від ІФНМУ Івано-Франківський національний медичний університет та ГО «Seв&Co» Seb&Co Space, – йдеться у повідомленні.

Студенти разом зі своїм професором під час 2-годинних практичних занять у СЕЕМ не лише подавали теорію – алгоритм надання допомоги та її правила, а й відпрацьовували все на практиці. Незважаючи на великі колективи – іноді понад сто осіб, цікаво і доступно доносили найважливіше про масивні кровотечі, управління дихальними шляхами, дихання, циркуляцію та гіпотермію.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм