Проти рейдерів, колекторів, оборудок з житлом та за захист бджіл – нардеп Ігор Фріс став автором понад 100 законів

Народний депутат України Ігор Фріс, якого обрали до ВРУ по мажоритарному виборчому округу № 84, за два роки роботи у Парламенті став автором чи співавтором 124 законопроєктів, 21 з яких уже став законом.

Напередодні 25 річниці Конституції України народний депутат звітує про свою законотворчу роботу у Верховній Раді України. Як свідчать дані ГМ “ОПОРА”, Ігор Фріс є одним із найактивніших законотворців серед нардепів від Прикарпаття.

Здебільшого законодавчі ініціативи Ігоря Фріса стосуються правової політики держави, галузевого розвитку та економічного зростання. Серед ключових документів, де є автором чи співавтором, нардеп називає антирейдерський, закон проти колекторів, правки до закону про ринок земель сільгосппризначення, підтримку туристичної галузі, відстоювання джерел надходження до місцевих бюджетів (про акцизний податок з продажу пального), постанову проти підняття тарифів, законопроєкт про запровадження в Україні суду присяжних, а уже незабаром у ВРУ буде зареєстрований і новий проєкт закону про цивільну зброю.

Я переконаний, що законотворча робота – це фундамент роботи народного депутата України. Хоча поряд з цим не забуваю про відповідальність перед людьми, які мене обрали. Тож усі мої законопроєкти, навіть ті, які здаються «нішевими» є виключно для користі та блага людей. Багато законопроєктів з’являються після того, як мені розповідають про проблему в певній галузі. Коли я розумію, що можу спробувати вирішити її на законодавчому рівні, то відразу роблю це. Саме так, до речі, трапилося і з законопроєктом про захист бджіл чи з проєктом закону про захист прав на нерухомість, що належать дітям та підопічним особам. В цих питаннях, як і в багатьох інших, українське законодавство має значні прогалини, які я, як правник, знаю як усунути», – підкреслює Ігор Фріс.

Щодо так званого антирейдерського законопроєкту №3774, який ВРУ уже підтримала у першому читанні, Ігор Фріс наголошує, що він унеможливлює непомітно «провернути» рейдерське захоплення активів, а процес реєстрації ФОП має стати повністю автоматизованим.

Ми повинні діяти швидко і безкомпромісно, адже рейдерські схеми стають все досконалішими. Нашим проєктом закону ми хочемо їх знищити та унеможливити нові форми оборудок, – зауважив ігор Фріс.

Нардеп наголошує, що важливим для українців став і закон №4241 про колекторів, який забороняє погрожувати і шантажувати боржників та дзвонити людям, які не мають стосунку до боргу.

Борги, звісно, платити необхідно, – наголошує Ігор Фріс, – втім на зміну махновщині нарешті прийшли цивілізовані методи.

Надважливим для громад став і закон про кошти акцизного податку з продажу пального, який залишили у бюджетах територіальних громад.

Тішить, що долучився до реалізації цього кроку. Адже потенційні втрати місцевих бюджетів могли б складати 7,5 млрд грн. А це ресурс, який місцева влад спрямовує на поточний ремонт, утримання доріг та вулиць, утримання об’єктів комунальної власності, – зауважив Ігор Фріс.

Неабиякого резонансу в окрузі та й в Україні загалом набули факти про масовий мор бджіл, який зазвичай траплявся після використання на полях засобів захисту рослин. Відтак нардеп зареєстрував у ВРУ проєкт закону 5513 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту бджіл», який встановлює кримінальну відповідальність за знищення бджіл та бджолосімей. Серед ключових проєктів закону Ігор Фріс виділяє і ЗП №5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

Забудовник вже не зможе підсунути людям “кота в мішку”. Щоб продавати квартири забудовник повинен буде, як мінімум, зареєструвати об’єкт будівництва і кожну квартиру як окремий об’єкт майнових прав. А також гарантувати майбутнім покупцям, що вони отримають саме той об’єкт, за який платять. Без дозвільних документів квартиру, яка буде збудована з моменту прийняття цього закону, продати буде неможливо. Також ми передбачили, що люди отримають захист вже з моменту оформлення договору, тобто вони одразу стануть власниками спеціального майнового права на майбутню квартиру, – зазначає Ігор Фріс.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм