Проєкт “Театр замку Краснодвір” став фіналістом всеукраїнського конкурсу “Наша громада”

Надвірнянський проєкт “Театр замку Краснодвір: інтерпретація спадщини міста Надвірна” став фіналістом всеукраїнського конкурсу “Наша громада”.

Про це Суспільному повідомив голова ГО “Надвірнянський туристично-інформаційний центр” Володимир Гринішак, пише Ратуша.

“Це буде дуже конкурентноздатний культурно-туристичний продукт “Театр замку Краснодвір”, де ми хочемо інтерпретувати історію міста і розказати людям про те, чим воно славиться. А це – і дуже добра випічка, і добрі м’яса, та інші історії, які ми маємо довкола замку. В межах проєкту ми хочемо наблизитися до створення цього продукту”, – каже Володимир Гринішак.

За словами голови організації, у межах проєкту планують провести консерваційні роботи, розчистити замок, а також виготовити необхідну документацію. Мова йде про робочий проєкт на будівництво візит-центру і підземного переходу, який має з’єднати візит-центр і безпосередньо руїни вежі. Також у планах запустити в Надвірній театралізовані екскурсії, які будуть відбуватися безпосередньо на території замку.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті хочуть відреставрувати Галицький замок. ФОТО/ВІДЕО

“Проєкт унікальний тим, що в Україні поки немає аналогів тому, що ми придумали. Частину вежі ми хочемо накрити склом, і це один із елементів консервації. Також будемо інтерпретувати історію зовсім інакше, ніж це зазвичай роблять у музеях. Ми хочемо використати сучасні технології, 3D-проекції, звук, світло і це поєднати з театром. Тобто, це будуть актори, які гратимуть і створюватимуть сучасне і круте шоу. Це все буде відбуватися у вежі, під скляним прозорим куполом. І ще люди зможуть там частувати добрими наїдками з Надвірної”, – ділиться планами Володимир Гринішак.

Історик додає, що довкола проєкту об’єдналися студенти, учні, історики, підприємці, та науковці.

Головний приз конкурсу – 500 тисяч гривень. У фінал відібрали 26 проєктів з 283. “Театр замку Краснодвір: інтерпретація спадщини міста Надвірна” – єдиний представник від Прикарпаття.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм