Поклав реальні основи демократизації у світі, – Андрій Бойчук вшанував пам’ять Євгена Коновальця. ФОТО

14 червня минає 130 років від дня народження Євгена Коновальця. З цієї нагоди голова Івано-Франківської облдержадміністрації поклав квіти до його пам’ятника.

Як зазначив Бойчук, хоча Коновалець прожив тільки 47 років, але цей короткий життєвий шлях був багатим на досвід.

“В історії кожної нації приходять моменти, коли його провідники відчувають своє громадянське покликання та ухвалюють рішення, які були б найбільш корисними для народу. Саме такою людиною був засновник ОУН Євген Коновалець.

Він – це невіддільна частина українського визвольного процесу в XX столітті. Євген Коновалець віддав увесь свій непересічний талант боротьбі за незалежність рідного краю. До цієї мети він йшов мудро, цілеспрямовано і холоднокровно”, – каже Бойчук.

Голова ОДА додав, Коновалець чітко розумів свою місію. Він не просто організував процес визволення України, а поклав реальні основи демократизації у світі, очоливши українські сили опору протидії тодішнього режиму.

“У кожній проблемі Коновалець вмів відділити головні завдання від другорядних, у кожній людині – побачити позитивні якості, вкрай необхідні для виконання важливих завдань”, – підкреслює Андрій Бойчук.

Беззаперечно українському національно-визвольному рухові в часи Другої світової війни дуже бракувало генія Євгенія Коновальця як політика, стратега, дипломата, організатора і лідера. Але його справа знайшла своє продовження у визвольних змаганнях вояків Української повстанської армії, в діяльності шістдесятників і дисидентів, прогресивної молоді й студентства – усіх, хто цілеспрямовано наближав проголошення Незалежності України.

“Євген Коновалець і його послідовники довели світові та майбутнім поколінням, що у вирішальні моменти консолідація і згуртованість суспільства є визначальною силою”, – підсумував Бойчук.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм