Підприємець, через якого почала “тріщати по швах” пам’ятка архітектури, пообіцяв все відремонтувати. ФОТО

В Івано-Франківську в приміщеннях навчальних класів музичного коледжу в будинку на вулиці Бачинського, 4 протягом останнього місяця на внутрішніх стінах-перегородках з’явились прогресуючі тріщини з розкриттям від 1 до 20 мм.

Це викликало закономірну тривогу та занепокоєння зі сторони адміністрації коледжу, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Департаменту містобудування та архітектури ІФ.

Комісія розглянула це питання на місці, оглянувши будинок як в цілому, так зокрема приміщень вказаних класів на першому поверсі та підвальних приміщень під ними.

ДО ТЕМИ: Лопатою по історії: старовинну кам’яницю в середмісті підкопують для розширення комерційної площі, будинок “тріщить”. ФОТО/ВІДЕО

Визначили наступне:

  • Тріщини в стінах-перегородках (дерев’яна та цегляна в ½ цегли) з’явились в наслідок будівельних робіт в підвальному приміщенні. Дані роботи проводились для підсилення конструкції перекриття та поглиблення підвалу. Їх вів власник підвалу – ТзОВ «АПФ «Актіз» ЛТД для розширення кафе «Грот». Дозвільних документів на проведення вказаних робіт власник не надав (не має).
  • Пошкоджень зазнали лише не несучі конструктиви. Тож загроза руйнування будинку відсутня.
  • Усі дефекти, зі слів власника, будуть усунені його коштом після закінчення будівельних робіт.

Комісія склала відповідний акт. Власнику підвальних приміщень видали приписи про призупинення робіт та отримання усіх дозвільних документів, в їх числі – містобудівні умови та обмеження, виготовлена проєктна документація, в повному обсязі, і її погодження.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм