Переселенки з Маріуполя відкрили студію краси в Івано-Франківську. ФОТО/ВІДЕО

Переселенка з Маріуполя Ірина зі своєю дочкою Діаною відкрили в Івано-Франківську студію краси. Через повномасштабне вторгнення військ РФ в Україну працювати у рідному місті було ніде, а після активних обстрілів вони евакуювалися на Прикарпаття.

Про те, як вдалося розпочати свою справу у новому місті, Ірина та Діана розповіли кореспондентці Суспільного, пише Ратуша.

У сфері краси Ірина працює вже дев’ять років. У Маріуполі вона була співвласницею салону та академії манікюру. З її слів, клієнтів було багато, іноді доводилося працювати понаднормово.

“Тоді у нас було стільки клієнток, що ми не встигали. Запис був на місяць вперед. У нашій студії працювали два перукарі, косметолог, два майстри манікюру та педикюру, майстер з нарощення вій та бровист”, — розповідає Ірина.

З Маріуполя до Івано-Франківська Ірині не вдалося перевезти жодного обладнання чи матеріалів. Жінка каже, коли почалося повномасштабне вторгнення, вона разом із дітьми ще жила у власному будинку, але через декілька днів їм довелося тікати від обстрілів і ховатися по підвалах.

Невелику студію краси в Івано-Франківську Ірині вдалося відкрити 20 червня. З цим їй допомогли благодійники — громадська організація, яка допомогала родині ще тоді, коли вони лише приїхали до Франківська.

“Це — їхнє приміщення, вони нам його надали, допомогли зробити косметичний ремонт, трішки закупитися. Це — немалі гроші. Тепер треба працювати та розвиватися. Ми тільки все зробили по мінімуму. Основне — це стерилізація, нові інструменти. У нас все нове”, — говорить переселенка.

У студії жінка працює разом з дочкою Діаною, яка є майстром з нарощування вій. Своїх клієнтів, каже дівчина, тут поки немає.

“У мене переважно були постійні клієнти, яких я вже добре вивчила. Я знала, що їм краще, і вони знали, який буде результат, — розповідає Діана. — Люди записувалися і 24 лютого, і до березня навіть. Але потім працювати вже було ніде. Коли почалася війна, це нікого не зупинило. У день до нас могли прийти щонайменше три-п’ять клієнток. Мені дуже цього зараз не вистачає, але ми намагаємося відтворити все те, що було раніше”.

В Івано-Франківську Ірина планує розширювати свій бізнес. Жінка розповідає, що хоче найняти працівників та докупити необхідне обладнання. Згодом Ірина планує й відновити навчання у своїй академії манікюру.

“Плануємо розширюватися, знайти більше приміщення, брати людей на роботу. Можливо, шукатимемо косметологів чи перукарів. У мене були ще мої дівчата — дві Олени. Я б хотіла, аби вони також переїхали сюди”, — додала Ірина.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм