Пальники туристичні всіх видів є в інтернет-магазині Terra Incognita

У спорядження туриста або мандрівника входить багато корисних речей, які необхідні для безпечного проходження наміченого маршруту.

Так, наприклад, неможливо вирушити в дорогу без намету, ліхтарика, спального мішка, компаса, похідного казанка та інших речей, які допоможуть людині подолати всі перешкоди на шляху до мети подорожі.

В принципі, людині в поході необхідно дуже мало — теплий і комфортний одяг, інвентар для організації відпочинку та сну, засоби самозахисту та можливість їсти. Без повноцінного харчування йому буде складно досягти поставленої мети. Тому, як і у всьому світі, в Україні туристичний пальник — один з головних елементів у спорядженні мандрівника.

Що ми називаємо «туристичним пальником» і які його види існують?

Це спеціальний пристрій невеликого розміру, що дозволяє швидко добути вогонь у місцях, де немає альтернативи для розведення багаття або приготування їжі. Здебільшого всі пальники функціонують за схожим принципом: при натисканні спеціальної кнопки проскакує іскра, яка підпалює паливо або газ, що надходить із закритого балона.

Від побутових газових приладів, маса яких може досягати кілька десятків кілограм, пальники відрізняються малою вагою — від 100 до 500 гр. Газ або паливо для них знаходиться в невеликих (ємністю не більше 450 гр.), балонах, які зручні для перенесення та використання.

Виробники туристичного спорядження та обладнання розробили та налагодили випуск кількох їх видів. Вартість туристичних горілок може бути різною, вона залежить від виду та обсягу пальника, а також від виду палива, який використовуватиметься в ньому. На сьогоднішній день випускаються три види пальників.

  1. Бюджетний варіант — це відносно недорогі пальники, що характеризуються досить простою конструкцією вагою не більше 300 гр., де балон служить одночасно ємністю з пальним і підставкою, на яку можна накрутити пальник.
  2. Пальник для використання на маршрутах в екстремальних умовах, коли в пріоритеті економія ваги для всієї екіпіровки та спорядження. Коштує такий пальник дещо дорожчий за свій бюджетний аналог, оскільки виготовлений з більш міцних матеріалів (титан тощо). Він характеризується мінімальною (не більше 100 гр.) вагою та невеликими габаритами, через що великий посуд на ньому встановлюється насилу.
  3. Професійний пальник (зі шлангом). Це цікаві та оригінальні моделі пальників «на ніжках» вагою 300-450 гр., схожі на великих металевих або механічних павуків. Ніжки надають такій грілці більшої стійкості, до балона з газом вона приєднується за допомогою шлангу. На такому пальнику можна готувати їжу у великому посуді.

Такий тип пальника призначений для маршрутів, де немає можливості розпалити багаття. Він виручить вас на засніженому схилі, на крижаній поверхні та в умовах високого коефіцієнту вологості. До його недоліків можна віднести слабке горіння за низьких температур, що легко усувається, якщо балон злегка підігріти.

Які види палива потрібні для функціонування пальника?

Існує два види пальників на кшталт споживання палива:

1. Рідкопаливні пальники функціонують на бензині, яким заправляють балон у міру потреби. Такі пальники чудово горять за будь-якої температури, швидко підігрівають воду і їжу.

Основний їх недолік полягає в тому, що до спорядження туриста додається не тільки сам пальник з балоном, але також і ємність з пальним, що підвищує рівень небезпеки при неправильному поводженні з вогнем.

2. Газові пальники кріпляться до невеликих балонів, наповнених газом. Це дуже поширені моделі, які мають попит, але мають і деякі недоліки. По-перше, вони слабко горять за низьких температур. По-друге, бувають ситуації, коли дістати їх у процесі руху маршрутом, на відміну від бензину для рідкопаливних моделей, неможливо.

Чи потрібен туристичний пальник у поході та де його можна придбати?

Туристичний пальник газовий або рідкопаливний дуже корисний і важливий елемент спорядження, особливо в екстремальних умовах. Він буде вам джерелом тепла і надасть можливість приготувати їжу, насолодитися гарячими напоями. Інтернет-магазин Terra Incognita пропонує до покупки багатий асортимент пальників для туризму.

Купити пальник будь-якого виду у Києві чи іншому місті України можна на сайті нашого магазину. У нас ви також знайдете паливо, кемпінгові та спиртові плити, паяльники, різаки, мангали та грилі, інші аксесуари, Ми чекаємо вас у нашому магазині, щоб допомогти вам зібратися у похід!

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм