«Паляниця»: в середмісті Івано-Франківська відкрився заклад з автентичними галицькими стравами. ФОТО

В Івано-Франківську беруться відроджувати культуру галицької кухні. В місті відкрився новий заклад швидкого харчування – «Паляниця. Кухня Галичини».

Ідея відкрити такий заклад виникла ще до початку повномасштабного вторгнення, розповів співзасновник Тарас Іщенко, пише Ратуша.

До розробки концепції нового закладу «Паляниця. Кухня Галичини» залучали етнографів та дослідників галицьких гастрономічних традицій – тому в меню представлені, як традиційні українські рецепти, так і легендарні смаколики Галичини.

Особливістю нового закладу стане поєднання української, польської, вірменської, єврейської та австрійської їжі.

Ще до 24 лютого ми з товаришами придумали те, що хочемо відкрити заклад швидкого громадського харчування, але з автентичною їжею, яка притаманна нашому регіону. Галицька кухня видалася нам хорошою ідеєю, оскільки у світі набуває популярності тренд локальної кухні. Коли ми подорожуємо світом, ми цікавимося тими чи іншими стравами. А своє у нас чомусь недооцінене. Українська кухня – одна з найбільш недооцінених у світі. Тому ми вирішили на цьому акцентувати.

“Паляниця” розташована в приміщенні “Укрпошти”, тож власники вирішили зберегти декілька елементів: панно, яке було вмонтоване в залі у 1938 році, а також стіну, яка збереглась з часів, коли приміщення Укрпошти з’єдналося з “Укртелекомом” у 1968 році.

Команда дизайнерів вирішили зберегти це, щоб підкреслити дотичність закладу харчування до історичної пам’ятки архітектури нашого міста. Поєднання сучасного дизайну та смачної галицької кухні – є тою візитівкою, яка буде дуже цікавою для туриста та мешканця міста, – переконаний Тарас Іщенко.

Назвати заклад швидкого харчування «Паляниця» вирішили не просто так. Власники кажуть, зараз це актуально.

До війни планувалась інша назва, а після 24 лютого ми побачили, що саме ця назва буде дуже актуальною. Хочемо на цьому закцентувати увагу, в нас будуть маркетингові цікавинки. Паляниця – це ототожнення з пшеницею, ототожнення кольору сонця, яке сходить та заходить, – каже співзасновник закладу.

У «Паляниці» всі охочі можуть скуштувати вареники з картоплею, млинці, палюшки, домашнє печиво, деруни, борщ та інші українські страви.

Шеф-кухар закладу сміливо експериментує з давніми рецептами, тож на гостей «Паляниця. Кухня Галичини» чекають як вишукані страви, які полюбляли галицькі вельможі, так і поєднання мультикультурності правдивих галицьких наїдків. Адже, чимало таємниць галицької кухні – безцінні.

Родзинка закладу – ми готуємо все, що готує кожна ґаздиня вдома і стараємось це робити максимально з наших продуктів, не відходити від української кухні. Також ми стараємось готувати з сезонними продуктами, – зауважив шеф-кухар Назар Гавриленко.

Він переконаний, галицька кухня – проста та смачна, в цьому її особливість.

В Івано-Франківську є дуже багато закладів італійської, європейської, азіатської кухні. А ми вирішили відкрити кухню з нашими домашніми та всіма зрозуміли стравами. Всі вони готуються за рецептами, за якими готували ще наші бабусі у давнину, – каже шеф-кухар.

Директор закладу Михайло Кретович впевнений, “Паляниця” западе в душу кожному, адже в сучасному світі людям не вистачає часу на приготування їжі.

Ми вирішили спростити життя мешканцям міста. В нас можна швидко, смачно і недорого поїсти. Вся їжа смачна та свіжа, бо щодня інше меню. Люди можуть бачити, як це все готується “з-під ножа”. В обід у “Паляниці” великі черги, а ввечері, після 19:00, для всіх, хто поспішає додому, ми пропонуємо знижку 50%, – розповів Михайло Кретович.

Для поціновувачів кави, у “Паляниці” є ефіопська кава з ароматом шоколаду та цитрусу. Вже незабаром з’являться смачні сніданки та десерти, обіцяють засновники закладу.

Зараз у нас є смачний хліб на дровах і ми закуповуємо паляницю, але наш шефкухар обіцяє, що скоро буде смачненька паляниця з часником власного виробництва до перших страв, тому запрошуємо франківців відвідати наш заклад!

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм