Обласна лікарня Франківська отримала новий апарат для лікування і трансплантації нирок: що про це відомо. ФОТО/ВІДЕО

Медики Івано-Франківської обласної лікарні отримали благодійну допомогу з Німеччини — апарат для визначення кислотно-лужної рівноваги та розхідні матеріали для нього. Це обладнання допоможе ефективніше лікувати пацієнтів з нирковою недостатністю і знадобиться під час операцій з трансплантації органу.

Докладніше про апарат і про ситуацію з пересадками органів у медзакладі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, читайте у репортажі Суспільного, пише Ратуша.

Завідувач центру нефрології, діалізу та трансплантації обласної лікарні Олег Легун каже, що медики вже перевірили робочий стан апарату і з понеділка (30 травня — ред.) почнуть його використовувати.

“Цей апарат має декілька функцій. Одна з них — визначення кислотності крові із можливістю корекції. Також він визначає електролітний стан крові, тобто вміст кальцію, натрію, калію із подальшою корекцією. Це — особливо важливо для пацієнтів, у яких відсутня функція нирок”, — пояснює лікар.

За словами Олега Легуна, зараз на Прикарпатті є десятеро переселенців, які мають ниркову недостатність. Серед них — Віталій Щербак. Чоловік переїхав із Сєвєродонецька і вже два місяці проходить процедуру гемодіалізу в Івано-Франківській обласній лікарні.

“Ми їхали сюди приблизно чотири доби. Як тільки приїхали, одразу звернулися до завідувача відділення. Нас прийняли дуже добре”, — розповідає Віталій Щербак.

Мар’яна Мичкода переїхала з Тлумацької громади до Івано-Франківська, щоб було легше проходити процедуру гемодіалізу. Вона триває тричі на тиждень і разом з усіма приготуваннями займає п’ять годин. Дівчина розповідає, два роки тому перехворіла на COVID-19, ускладненням після якого стала ниркова недостатність.

“Я переїхала перед війною. Після діалізу я не дуже добре почуваюся. Тому захотіла стати на чергу пересадки нирки. Але мені сказали почекати до оголошення закінчення війни”, — розповіла Мар’яна Мичкода.

За словами завідувача центру нефрології, діалізу та трансплантації Олега Легуна, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну операції з трансплантації нирки призупинили й зараз медики лікарні налагоджують цей процес.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм