Нові граничні ціни: скільки на Прикарпатті максимально може коштувати пальне

Всі АЗС Івано-Франківщини забезпечені поставкою бензину та дизельного пального. Оператори відмовились від співпраці з країною-окупантом та Білоруссю й отримують паливо з Європи.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОВА Сергій Подошва, пише Ратуша.

18 березня встановили нові граничні ціни на пальне. Посадовець зазначив, максимальна ціна звичайного бензину на АЗС не повинна перевищувати:

  • бензин марки А-92 – 33,69 грн,
  • бензин марки А-95 – 34,42 грн,
  • дизельне паливо – 37,05 грн.

Отже, у порівнянні з попереднім періодом в середньому ціна на бензин знижена на 10,10 грн за один літр, на дизпаливо – на 7,90 грн, – сказав Сергій Подошва.

ДО ТЕМИ: У Франківську затримали двох працівників депо, які зливали дизельне пальне з потягів

Ціни знизили через те, що акцизне паливо обнулили, а ставку ПДВ знизили з 20% до 7%:

Такі нововведення дозволяють знизити вартість і преміальних видів палива, а оператори можуть перейти на дорожчий імпорт палива з Європи, щоб компенсувати втрати від постачань з Білорусі та росії. Станом на сьогодні бачимо на АЗС підвищений попит серед населення, однак, враховуючи, що оператори перейшли на постачання з Європи, паливо підвозиться і є можливість заправити транспорт на будь-якій станції Франківщини.

За його словами, дешевше паливо полегшить аграріям створення запасу пального для весняної посівної кампанії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм