Ноутбуки отримають не всі: кому з прикарпатських вчителів придбають комп’ютери

“Ноутбук кожному вчителю” — таку ініціативу впроваджує Міністерство освіти і науки України спільно з Мінцифри.

Для цього з держбюджету виділили 980 млн гривень, повідомляє Ратуша.

Отримають нові гаджети і прикарпатські педагоги. Як йдеться в інформації Міністерства освіти, загальна потреба в ноутбуках для забезпечення кожного вчителя на Прикарпатті – 7 347 одиниць техніки для 660 шкіл.

Цьогоріч за кошти субвенції планують придбати цього року 2 741 комп’ютер. Планується, що вони надійдуть до 385 шкіл області.

Ще влітку Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації оголосив тендер на першу закупівлю.

Загалом же на придбання оргтехніки для педагогів втратять 44 мільйони 208 тисяч гривень, з яких понад 7 мільйонів – кошти місцевих бюджетів.

За словами заступника директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Андрія Сташківа, до кінця року всі закуплені комп’ютери повинні надійти до шкіл області.

У наказі чітко прописані рекомендації від МОН та Мінцифри щодо технічних характеристик та відповідної ціни у 20 тисяч гривень. Це гарантія того, що придбають комп’ютери гарної якості. А вже, власне, розподіл техніки відбуватиметься після процесу закупівлі. Тобто, ми знатимемо конкретно скільки комп’ютерів і в яку школу надійдуть лише після цього.

Сташків розповідає, що субвенція між областями розподілена пропорційно кількості школярів в регіоні та реалізується на засадах співфінансування.

Забезпечення шкіл ноутбуками здійснюється за передбаченою Кабінетом Міністрів черговістю: школи з кількістю здобувачів освіти не менш, як 300 осіб та опорні школи; а також школи з кількістю здобувачів освіти не менш, як 100 осіб.

Процес закупівлі в кожній області можна відстежувати за допомогою спеціального дашборду. Кожен зможе контролювати, як використовують надану можливість та за яку ціну придбають техніку.

Що цікаво, на ноутбуках для вчителів вже намагалися нажитися шахраї. Так за даними СБУ, група людей намагалася організувати схему «відкатів» під час закупівлі для українських шкіл приблизно 60 тис. ноутбуків. Шахраї хотіли домовитися з учасниками IT-ринку і завищити на 30% вартість ноутбуків, які закуповують за програмою «Ноутбук – кожному вчителю».

При цьому вони називали себе уповноваженими керівництвом Міністерства цифрової трансформації України. Як відзначили в СБУ, українські бізнесмени вже готові були погодитися на вимоги зловмисників, проте їх встигли попередити про відповідальність за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ. Санкція – від 7 до 12 років позбавлення волі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм