“Німий крик душі”: у центрі Франківська провели мовчазну акцію протесту. ФОТО

У середмісті Івано-Франківська провели мовчазну акцію протесту “Німий крик душі”. На вулиці Незалежності запалили свічки, розклали іграшки та квіти — у такий спосіб хотіли вшанувати пам’ять українців, а особливо — дітей, які загинули від рук окупантів. А також – висловити протест через звірства російської армії в Україні.

Про це Суспільному розповіла директорка навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Світлана Панько, пише Ратуша.

“На сьогодні за статистикою є 205 загиблих дітей. Це вже — дві Небесні Сотні ангелів. І хочеться, щоб на цьому була крапка. Хочеться сказати: Досить”. Кричить душа, кричить серце. І ця акція буде молитвою за вбитими дітьми України. Іграшки – це символ втраченого дитинства, їх є 205″, — Світлана Панько.

Акцію розпочали об 11:00. Дехто з перехожих зупинявся, аби сфотографувати, запалити свічку чи помолитися.

За акцією спостерігали як франківці, так і люди, які вимушено переїхали з інших областей України.

“Ця війна є безглуздою. Що це за війна така, що дітей вбивають, мирне населення, дітей невинних?” — запитує іванофранківка Анна Кудик.

“Думаю, це — важлива акція, адже вона дозволяє звернути увагу на ті спершу неочікувані речі, які почали відбуватися в Україні — на смерті дітей. Спочатку це звучало, як фантастика, але зараз — це реальність. Тому такі акції – це важливий та дієвий спосіб привернути увагу суспільства, не тільки українського”, — вважає переселенець із Прилук Олександр.

За словами Світлани Панько, після завершення акції організатори роздадуть іграшки дітям, яких зустрінуть на вулицях міста.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм