“Ніхто не може звинуватити мене в тому, що я українофоб”, — Олег Марусяк розповів про роботу в Раді

Народний депутат України, член фракції «Слуга народу» Олег Марусяк розповів у ефірі обласного телебачення «Галичина» про роботу у Верховній Раді України.

Як відомо, нардеп підтримав законопроєкт 3717 “Про внесення змін до закону України про вищу освіту щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства”. У результаті у ЗМІ його оголосили русифікатором.

Олег Марусяк каже, що зробив це свідомо.

Це гостре питання. Тут, на Івано-Франківщині воно дуже чутливе. Але ніхто не може звинуватити мене в тому, що я українофоб або я не є проукраїнським. Я проголосував свідомо. Йшлося не про російську мову, а про те, що викладання у вишах може відбуватися на різних мовах. Там є іспанська, англійська, румунська тощо. Я тоді не думав про меншини, а відносився до цього демократично. Але в ЗМІ це подалося так, ніби я підтримав російську мову, — розповів Олег Марусяк.

Загалом, якщо говорити про стосунки з Росією, то, на думку депутата, Україна не повинна йти на поступки.

Все виглядає так, що ми гуртуємося, наші дипломати працюють дуже якісно, нас поважають за новий підхід. Я надзвичайно підтримую цей напрямок, люди бачать нас за кордоном не як тих, які просять, а тих, які живуть міжнародним життям. Ми хочемо тільки правди і не хочемо на своїй території агресора. Всі перемовини з владою РФ стоять на місці. А ми, в свою чергу, закочуємо рукави і йдемо працювати, піднімаємо свою економіку і сподіваємося, що на тих територіях українофобські настрої будуть зменшуватися, — переконаний нардеп.

Так, росіяни мають різні інструменти, зокрема енергетичні, і в українців є багато тривог щодо того, як ми переживемо зиму. Олег Марусяк запевняє, що енергетичну кризу будемо переживати всі разом і це треба донести до людей.

“Якщо ми не можемо на щось вплинути, то просто стаємо і працюємо. Я більш ніж впевнений, що уряд і наша фракція буде шукати різні виходи з цієї ситуації. Очевидно, що треба піднімати добробут і фінансове забезпечення людей так, щоб вони могли справлятися з цим. Це не є прямі компенсації за те, що вони потратять на енергоресурси. Усі мають шукати вихід, але найбільше мають працювати дипломати”, — переконаний нардеп.

Під час ефіру говорили і про бюджет на наступний рік. Оскільки Олег Марусяк є членом профільного комітету, який працює над цим питанням. За словами депутата, більша половина фракції переконана, що на прикладі “Великого будівництва” люди побачили, що дороги будуються. І на прикладі цієї програми потрібно видавати кошти на енергозбереження, спрощувати усі механізми, щоб люди могли використати ці гроші.

Загалом, бюджет зараз збалансований. Я вже говорив, що розбалансувати його дуже просто. Але вважаю, що треба розвивати економіку у вигляді індустріальних парків, нових виробництв, щоб підняти валовий продукт і ми почали більше заробляти. Тоді будуть кошти для вирішення додаткових питань, — підсумував Олег Марусяк.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм