“Не люблю брехунів”: український альпініст про фейкове підкорення Евересту Мохнацькою. ФОТО/ВІДЕО

Вчора ввечері в усіх франківських (і не тільки) ЗМІ з’явилась інформація, що відома альпіністка та викладачка Університету короля Данила Христя Мохнацька підкорила Еверест.

Однак, відомий дніпровський альпініст Дмитро Семеренко в прямому ефірі на своїй Instagram-сторінці заявив протилежне, пише Ратуша.

Найскладніше, що може бути в горах, крім смерті – це розвернутись перед вершиною, – написав чоловік.

За словами Семеренка, Христина Мохнацька до вершини йшла дуже повільно, а потім так і не змогла її підкорити:

Христя Мохнацька- прям великомучениця якась. Я поважаю всіх людей, але не люблю брехунів. Коли ми стояли і замерзали, я повертав голову, Еверест дуже близько, і видно всіх наших, що вони йдуть вверх. Тільки Христя Мохнацька йде вниз. Бо вона не дойшла навіть з киснем. Але маємо, що маємо.

Нагадаємо, Христина Мохнацька близько шести місяців готувалася до сходження на Еверест. 24 травня франківка опублікувала фото з підніжжя головної вершини та анонсувала фінальне сходження першої жінки з України без кисневого обладнання.

Не повідомила про факт сходження франківської альпіністки на вершину Евересту і компанія-оператор, яка забезпечувала підйом.

Міністерство туризму Непалу жорстко реагує на фейкові повідомлення про підкорення Евересту. Раніше, за неправдиві відомості щодо підйомів альпіністів на гору, уряд навіть міг заборонити відвідувати країну з метою занять альпінізмом.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм