«Не дрібниці». В Україні запустили платформу психологічної підтримки підлітків

В Україні запустили оновлену платформу психологічної підтримки «Не дрібниці», в межах якої підлітки можуть отримати фахові консультації та розібратися у власному емоційному стані.

Про це ШоТам повідомили організатори проєкту, пише Ратуша.

Над перезапуском проєкту «Не дрібниці» працювало Представництво ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA) за підтримки уряду Великої Британії. А реалізацією ідеї займалася креативна агенція ISD Group у співпраці з МГО «Молодвіж».

В оновленій версії проєкту, крім теми здорових і токсичних стосунків, тепер обговорюватимуть емоції, почуття та переживання, які спричинила або загострила війна.

«Не дрібниці – це проєкт про емоції та почуття, які охоплюють і пригнічують підлітків через переїзд в іншу країну, через сум за друзями, через постійні переживання за власне життя і життя рідних. Ми говоримо, що будь-які зміни в емоційному стані через непростий час не варто знецінювати, замовчувати або ігнорувати. А ресурси проєкту допоможуть зрозуміти ці емоції та знайти їм вихід», – розповіла координаторка проєкту UNFPA Надія Ковалевич.

Як працює платформа

Раніше основним майданчиком проєкту «Не дрібниці» був інстаграм, який допомагав молоді розпізнавати психологічне насильство та будувати здорові стосунки. Тепер до нього додався сайт і низка ресурсів, що допоможуть підліткам розібратися у своїх переживаннях.

Зокрема, чат-бот у телеграмі, в якому можна пройти попередній чек-ап емоційного стану та визначитись із проблемою, що хвилює. Бот також запропонує корисні тематичні матеріали або сесію з психологом/-инею. Розмова відбувається безпосередньо у чаті, безкоштовно та анонімно.

«Психологічний добробут у час війни є надзвичайно крихким. Саме тому вкрай важливо опановувати навички емоційного контролю, профілактики та подолання стресу, плекати в собі психологічну пружність. Підлітки, які зазнали впливу війни, вразливі, у них вищий ризик розвитку депресії, тривожності, розладів адаптації, зокрема ПТСР», – зазначила старша психологиня проєкту Дана Яковенко.

Окремий компонент проєкту – освітній. Прямо у чат-боті є вправи на заспокоєння, що допоможуть впорядкувати думки, а в інстаграмі – регулярні прямі ефіри з психологами та психологинями, які знайомі підліткам. Довгі лонгріди на сайті автори проєкту замінили на картки-гайди, які коротко та доступно розкривають важливі питання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм