NASA показало Марс на знімку в 360 градусів. ФОТО

Найтехнологічніший на сьогодні марсохід NASA Perseverance регулярно відправляє на Землю зображення з Червоної планети.

Вслід за відео та кількома тисячами фотографій, апарат відправив панораму у великій роздільній здатності та ще більше фото, пише Ратуша.

Марс 360

Панорамний знімок у 360 градусів був «склеєний» завдяки 142 окремим світлинам. Фотографії зроблені за допомогою навігаційної камери апарата Mastcam-Z. Вона розташована на верхівці космічного робота Perseverance та може робити не тільки панорамні кольорові фото на поверхні Марса, а й світлини у 3D.

Зазначається, що камери на марсоході допоможуть вченим оцінити геологічну історію та атмосферні умови кратера Джезеро, а також визначити, які породи каміння можна буде зібрати для можливого повернення на Землю в майбутньому.

Час від часу NASA збирає з деяких отриманих знімків панорами, проводить колірну та іншу обробку. Саме ці зображення публіка бачить у пресі, тому що вони вже підготовлені для загального огляду і, зазвичай, опрацьовані фахівцями. Галерея таких знімків публікується на окремій сторінці місії.

Фотографії, які робить з орбіти камера HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) на борту апарату MRO (Mars Reconnaissance Orbiter — марсіанський розвідувальний супутник) викладаються теж на окремій сторінці.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм