На Верховинщині чотири роки не можуть добудувати ліцей. ВІДЕО

Впродовж чотирьох років триває будівництво нового корпусу ліцею у Красноїллі на Верховинщині. Через це учні навчаються у непристосованих приміщеннях.

Директорка закладу Марія Шкіндюк розповіла, що гроші на добудову обласна рада спрямовує щороку, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За її словами, ремонтні роботи відкладають через те, що не можуть провести тендер. Будувати новий корпус ліцею у Красноїллі розпочали у 2017 році.

“Тут має бути спортзал, має бути актовий зал. Поки що мені відомо, що вклали в цей об’єкт 5 млн грн. Цього року має продовжитися будівництво. Державний фонд регіонального розвитку виділив нам із січня 18 млн грн на цей рік, але, на жаль, з тими тендерами якось там так відбувається, що й досі не оголосили переможця”, — говорить Марія Шкіндюк.

Через опади перший поверх корпусу, який вимурували, почав руйнуватися. Та причина цього — не тільки в опадах, розповів заступник директора з господарської частини Василь Пуршега.

“По-перше, привезли неякісну цеглу і поставили її. Приїжджала прокуратура, взяли на аналізи. Вони будуть з’ясовувати. Кажуть, що така цегла не підходить. І так зробили. Вони думали, що ми тут живемо, у віддалених селах, що тут ніхто не побачить. І так воно пройде їм, але так не вийшло. Бачите самі — воно все розсипається”, — сказав Василь Пуршега.

На забудовника та працівника технагляду, які вели будівництво, вже відкрили кримінальні провадження, повідомила речниця обласної прокуратури Іванна Федик.

“Директор будівельної компанії вносив недостовірні відомості в акти виконаних робіт. Він вносив туди роботи, які фактично виконані не були або були виконані не в повному обсязі. А працівник технічного нагляду не перевіряв ці роботи, а подавав на оплату, підписував акти виконаних робіт. Зараз триває судовий розгляд щодо них у кримінальному провадженні”, — розповіла Іванна Федик.

За її словами, згідно з висновком експертизи, сума збитків за роботи, які не виконали чи виконали не в повному обсязі будівельники, становить понад пів мільйона гривень. Зараз директору будівельної компанії обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а працівнику управління капітального будівництва оголосили про підозру.

Через недобудоване приміщення школярі навчаються у непристосованих для цього будівлях. Початкові класи розмістили у старому дерев’яному будинку школи. Вчителька Ганна Плитка каже, що через малі приміщення діти не можуть повноцінно займатися.

Працюємо у 20 м². 16 учнів сидить в класі, де за санітарними нормами йде 2 м на одну дитину. Відстань від дошки в нас є 1,5 м, а повинно бути 3 м. Дуже важко нам працювати. Коли є робота в групах, то ми переставляємо парти, не можемо добре їх розмістити, щоб працювати так, як має бути. Якщо коврик розстелити, щоб діти могли гратися на ньому, то ми змушені виносити парти в коридор, — сказала Ганна Плитка.

Третьокласниця Ірина Харінчук каже, що разом з однокласниками мріє про новий і просторий клас.

Мрію, щоб наш клас став ширший, аби нам було дуже зручно вчитися, бо він тісний. Я хочу, щоб добудували школу. Було б більше місця, де погратися, перезуватися було би де, — розповіла школярка.

За проєктом “Спроможна школа” минулого року спрямували 10 млн грн на ремонт закладу. За ці гроші, каже директорка ліцею Марія Шкіндюк, зробили ремонт у спортзалі, їдальні, лівому крилі ліцею, які були вражені грибком, а також поміняли систему опалення.

Цього року чекаємо на гроші “Спроможної школи”. Плануємо зробити частину школи, яка ще вражена грибком. Там є кабінет англійської мови, швейної справи, майстерні, кабінет директора, приймальня, кабінет психолога і ще багато інших підсобок. А також треба зробити другий поверх, на якому також є неполадки, — каже Марія Шкіндюк.

Щоб дізнатися, чому корпус школи досі не доробили та не здали в експлуатацію, кореспондентка Суспільного надіслала інформаційний запит у департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської області.

У відповіді на нього Суспільному повідомили, що ця інформація належить до компетенції департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури і запит перенаправили туди. Відповіді на нього Суспільне не отримало, а керівництво департаменту протягом чотирьох днів на телефонні дзвінки кореспондентів не відповідало.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм