На Тлумаччині хочуть створити Центр археологічної інтерпретації «Биковен»

Міський голова Ігор Петрук та перший заступник міського голови Василь Гнатюк провели робочу зустріч з директором КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» Михайлом Ковтуном у с. Буківна Тлумацької міської ради.

Головною метою даної зустрічі стало обговорення ідеї проєкту створення Центру археологічної інтерпретації «Биковен» на місці Буківнянського городища, що дасть можливість здійснити перші кроки щодо популяризації історико-культурного та туристичного потенціалу Тлумаччини, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Тлумацької міської ради.

ДО ТЕМИ: Більшість не має паспорта: на Прикарпатті зареєстровано майже півтори тисячі археологічних пам’яток

В планах реалізації проєкту передбачається здійснити організаційні та підготовчі заходи щодо проведення інформаційної кампанії з популяризації історії Придністер‘я та створення туристичного магніту, який притягуватиме всіх любителів минувшини та активного відпочинку.

В перспективі це дасть можливість створити нові робочі місця для жителів громади та збільшити надходження до міського бюджету, – йдеться у повідомленні.

ДОВІДКА: Буківнянське городище (пам’ятка археології національного значення) – один із найбільших міських комплексів Середнього Подністров’я, розташоване на східній околиці села Буківна Тлумацького району на високому правому березі р.Дністер на території Дністровський регіональний ландшафтний парк.

Перші укріплення були побудовані тут ще за часів трипільської культури. До цього ж часу відносяться виявлені в околицях городища штольні для видобутку кременю.

Городище складається з двох укріплених валом та ровом майданчиків, які є дитинцем (урочище Замчище) і посадом (урочище Городище) літописного (згадка 1214 р.) міста Биковен.

Дослідженнями тут зафіксовано 9 культурно-історичних горизонтів від палеоліту до середньовіччя. У 1980 р. розкопками тут виявлено 192 об’єкти житлового господарського і ремісничого призначення, з них – 60 житлових споруд Х-ХІІІ ст. У центральній частині посаду, навпроти воріт, досліджено залишки дерев’яного храму і 72 поховання. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм