На Прикарпаття прийшла “велика вода”: першою постраждала Рожнятівщина. ФОТО

Велика вода знову наробила шкоди в Рожнятівській громаді.

Цього разу найбільше постраждали мешканці села Нижній Струтинь. У селі зруйновано лівий берег річки Чечва, а також частину вулиці Зарічна, пише Ратуша з посиланням на сайт громади.

Тут втрачено автомобільне і пішохідне сполучення 27 домогосподарств по вул. Зарічна. Виникла загроза руйнування моста через річку Чечва в с. Нижній Струтинь.

Рожнятівською селищною радою невідкладно проведено позачергове засідання ТЕБ та НС.

Селищний голова з відповідними листами звернувся про допомогу до керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради, депутатів обласної ради, а також Дністровського басейнового управління водного господарства, до відання якого належить об’єкт водного господарства. Сподіваємося на розуміння та підтримку від усіх органів влади та громадськості.

Ця ділянка річки Чечва була небезпечною з часу минулорічного паводку. Відповідний запит про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Рожнятівською селищною радою подано у січні 2021 року. Проте фінансування на зазначений об’єкт не виділено“, кажуть в громаді.

За даними Українського гідрометеорологічного центру, 21 липня на річках Карпат і Прикарпаття очікується підвищення рівнів води над рівнями на ранку 20 липня.

Зокрема, в межах Івано-Франківської області – на 1,5 – 2,5 м, місцями затоплення заплав, сільськогосподарських угiдь, можливе часткове затоплення об’єктів прирiчкової інфраструктури та досягнення вiдмiток початкового затоплення окремих населених пунктiв (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм