На Прикарпатті засудили винних у смерті трьох туристів з Білорусі

Верховинський районний суд виніс вирок організатору туристичного відпочинку та водію, який в стані алкогольного сп’яніння вчинив ДТП, що призвело до загибелі трьох людей.

У травні 2019 року в селі Бистрець, що на Верховинщині, нетверезий водій авто «ГАЗ-66», яке не пройшло належний техогляд, перевозив туристів. Чоловік не впорався з керуванням, через що автомобіль перекинувся з берега у ріку Чорний Черемош, пише Ратуша з посиланням на вирок суду.

Троє туристів, громадян Білорусі, загинули. Ще п’ять осіб отримали травми середнього ступеня.

Організатор відпочинку, власник авто, використовуючи причеп, допустив перевезення більше 20-и людей, хоча машина розрахована на чотири пасажири.

Водій свою вину визнав частково — заперечив, що їхав в стані алкосп’яніння. Розповів, рухався на підйом, де назустріч їхало інше авто:

Був вимушений загальмувати, хотів переключити передачу на нижчу, однак не зміг її включити, автомобіль став котитися заднім ходом, передні колеса відірвалися від землі. Він намагався стримати автомобіль, однак заднє ліве колесо, наїхало на прогнилу колоду, яка виконувала функцію відбійника з лівої сторони дороги. Колесо автомобіля провалилося в прірву, після чого сам автомобіль один єдиний раз перевернувшись, впав кабіною вниз в русло ріки. Дуже швидко, через розбиті вікна, кабіна наповнилася водою, двері кабіни внаслідок деформації при падінні не відкривалися. Однак, він згрупувався та за якимсь разом зміг вибити двері зі своєї сторони. Після цього, він та інші пасажири, за винятком трьох осіб, змогли вибратися з кабіни.

Організатор відпочинку своєї вини не визнав.

Верховинський районний суд ухвалив визнати обвинуваченого (водія) винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.286 КК України. Призначити покарання за ч.3 ст.286 КК України у виді позбавлення волі строком на 9 (дев`ять) років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки.

Визнати обвинуваченого (організатора) винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.287 КК України. Призначити покарання за ст.287 КК України у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм