На Прикарпатті витратять 2,3 млн грн на центри для постраждалих від домашнього насильства

На облаштування притулків для тих, хто постраждав від домашнього чи гендерно зумовленого у п’яти областях Західної України витратять 48 млн грн.

Кошти виділили в межах міжнародних ініціатив «Партнерство Біарріц» та «Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності», започаткованою ООН, пише Ратуша з посиланням на Наші гроші. Львів.

Вони об’єднують зусилля різних країн для досягнення рівності жінок та чоловіків, і в цій співпраці Україна зобов’язалася протидіяти домашньому насильству та насильству за ознакою статі, – йдеться у повідомленні.

До кінця року в Україні повинні створити 28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб та куплять 40 автомобілів. Водночас покращать рівень соціальних послуг в 16 чинних притулках.

Серед областей Західної України найбільше коштів спрямували у Львівську (18,4 млн грн) та Закарпатську (16,9 млн грн) області. Чернівецька область отримала 8,8 млн грн, Івано-Франківська  – 2,3 млн грн і найменше – Тернопільська – 1,9 млн грн.

ДО ТЕМИ: З початку року на Прикарпатті зафіксували понад 8 тис звернень про домашнє насильство

Загалом на боротьбу із домашнім насильством в Україні з державного бюджету у 2021 році скерували понад 270 млн грн. Субвенції виділили на реконструкцію та ремонт приміщень, де відкриються притулки, денні центри соціально-психологічної допомоги та служби консультування осіб, які постраждали. Також фінансують придбання техніки, меблів, побутового інвентарю для функціонування притулків і автомобілів, які працюватимуть як мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

Кошти розподіляли через конкурс від міністерства соціальної політики. Комісія приймала рішення про фінансування на основі даних про кількість населення, кількість звернень за попередній рік від тих, хто зазнав домашнього чи гендерно зумовленого насильства.

За даними системи електронних закупівель Prozorro, станом на 20 жовтня більшість розпорядників коштів провели торги та опублікували угоди з підрядниками.

Зокрема, у Калуші з’явиться денний центр соціально-психологічної допомоги. Ремонтні роботи виконує підприємство «Рембудвест» за 253 тис. грн.  Компанія належить місцевій мешканці Галині Корнас.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм