На Прикарпатті хочуть відтворити пробіг ретроавтомобілів, який відбувся у 1939 році. ФОТО

У Косові, що на Івано-Франківщині, організатори фестивалю ретроавтомобілів “Золота підкова” хочуть відтворити автопробіг, який відбувся у 1939 році.

Про це в ефірі Суспільного розповів ініціатор та співорганізатор заходу, який досліджує історію Косова, Роман Хромейчук, пише Ратуша.

“Хочемо відтворити подію 1939 року, коли з Варшави до Закопаного через Косів проходив пробіг автомобілів. Зупинялися біля так званої “Саліни” – ресторації на місці колишньої солеварні. Це було статечне місце, де наш бургомістр зустрічав колону, вручав їм подарункові набори, пам’ятні альбоми народних промислів, майстрів та митців Косівщини. Оскільки я люблю історію міста і намагаюся її популяризувати, у мене виникла ідея зробити таку атракцію, яка би розповідала і відтворювала цю історію”, — каже Роман Хромейчук.

Провести автопробіг планують у межах фестивалю ретроавтомобілів “Золота підкова”, який відбуватиметься з 17 до 19 вересня. Участь у ньому візьмуть ретроавтоклуби з Івано-Франківська та Львова. Окрім того, організатори очікують гостей з інших міст України, а також Польщі.

За словами Романа Хромейчука, “Золота підкова” — це щорічний міжнародний фестиваль ретроавтомобілів, який започаткував Львівський авто-фан-клуб “ЗАЗ-Козак” для того, щоб популяризувати ретроавторух. Цього року вони обрали маршрут через Косів і таким чином поєднають фестивальне дійство з історичними подіями.

Роман Хромейчук розповідає, що колону автомобілів у Косові зустрічатимуть на тому ж місці, що й у 1939 році, у костюмах того часу, з прапорцями і духовим оркестром. Проводитимуть костюмовану атракцію волонтери — це п’ять подружніх пар з Косова.

“Ми вже маємо досвід проведення ретровечірки. 6 липня ми організували такий захід у межах святкування днів Карпатської культури. Ми зобразили життя Косова у міжвоєнний період. Тому тепер хочемо повторити”, — каже Роман Хромейчук.

Під час фестивалю, окрім параду ретроавтомобілів, проходитимуть ярмарки та різноманітні майстер-класи з народних промислів. Також співорганізатори планують обговорити проведення “Косів ралі-2022”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм