На Прикарпатті хочуть створити «Кластер креативних індустрій»

В Івано-Франківській торгово-промисловій палаті Український кластерний альянс провів захід «Кластерний потенціал Прикарпаття».

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович, пише Ратуша з посиланням на Фейсбук-сторінку ІФТПП.

«Організацію таких дискусій, сприяння в комунікації, в спілкуванні між активними людьми з бізнесу, лобіювання їх інтересів перед владою, ми, як палата, і бачимо своїми головним завданнями».

Гості поділилися своїми успішними кейсами, прикладами об’єднання підприємців в кластери, що вже приносять своїм учасниками немалу вигоду, дозволяють кооперуватися, виходити на міжнародні ринки, створювати спільні дослідницькі та навчальні структури.

Член Правління Бізнес-асоціації міста Івано-Франківська Віктор Вінтоняк презентував ідею створення на Прикарпатті “Кластера креативних індустрій”, який зокрема буде займатися «продакшеном» загалом та кіновиробництвом зокрема.

«Хліба і видовищ», – це гасло з часів Риму і дотепер є актуальним. Україна є однією з країн, які забезпечують глобальну продовольчу стабільність, але ми живемо в час, коли виробництво контенту стає не менш важливим в плані розвитку підприємництва, забезпечення роботою молодих креативних людей. Світ знає багато прикладів, коли виробництво контенту стає основою регіональної економіки та забезпечує сталий розвиток. До прикладу, в Великій Британії сектор креативної економіки вже давно перевершив 100 млрд фунтів на рік, в Угорщині кіновиробництво стало державною ідеєю, яка приносить величезні прибутки бюджетам. Весь світ знімає тисячі фільмів щороку на базі кіновиробників Угорщини. Саме тому ми звернули увагу на креативну індустрію, саме тому народилася ідея створити на Івано-Франківщині кластер креативних індустрій, і кіновиробництва зокрема. Вже є ініціативна група, проведені перші міжнародні зустрічі. Ми почали рух до створення осередку креативної економіки..», – розповів Віктор Вінтоняк.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм