На Прикарпатті безробітних залучатимуть до суспільно корисних робіт

Офіційно зареєстрованих безробітних, які не працевлаштуються протягом 30 днів, залучатимуть до суспільно корисних робіт.

Такий документ має затвердити Кабмін, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише Ратуша з посиланням на Версії.

«Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні, визначатиме місцева влада», – розповів він.

Обіцяють, що робота буде оплачуваною: держава платитиме таким громадянам зарплату у розмірі мінімальної.

ДО ТЕМИ: Допомога по безробіттю в “Дії”: відповіді на найчастіші питання

Йдеться про людей, які протягом 30 днів зареєстровані, як безробітні, але нове місце праці так і не знайшли. В Івано-Франківському обласному центрі зайнятості ще чекають офіційних роз’яснень щодо змін. Наразі протягом місяця шукають людям вакансії, схожі на їхні попередні місця роботи. А від так пропонують альтернативні варіанти.

«Перший місяць перебування на обліку підходящою особі є робота, яка була за освітою, за спеціальністю, за її заробітною платою. Після тридцяти днів – робота вже може бути іншою. Для прикладу, якщо заробітна плата у менеджера складала 20 тисяч гривень, але в нас є вакансія на мінімальну заробітну плату – то відповідно, ця робота вже є підходящою», – розповів Ігор Сливінський, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості.

Зміни щодо пошуку вакансій в Україні відбулись під час повномасштабної війни. Все для того, щоб людина якомога швидше знайшла роботу та працювала на підтримку економіки та армії. Якщо особа двічі відмовляється від підходящої роботи – її знімають з обліку в службі зайнятості та припиняють виплати.

Найбільше вакансій нині у робітничих професіях. Шукають швачок, водіїв. За бажанням – особу можуть навчити новому фаху.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм