На Калущині суд відправив до в’язниці чоловіка, який піднімав руку на свою матір

Суд відправив до в’язниці мешканця Калуського району, який піднімав руку на свою матір.

Під час розгляду справи встановили, що обвинувачений перебуваючи на профілактичному обліку як «кривдник», умисно та безпричинно протягом тривалого часу, знаходячись за місцем свого проживання, систематично вчиняв до своєї матері психологічне та фізичне насильство, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Калуського міськрайонного суду.

В результаті протиправних дій, чоловік протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї, – йдеться у повідомленні.

24 березня 2021 та 22 лютого 2022 року суд визнав чоловіка винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та призначено стягнення у вигляді штрафу.

ДО ТЕМИ: Прикарпатець, який намагався зґвалтувати та вбив 9-річну дівчинку, отримав довічне ув’язнення

Незважаючи на вжиті заходи, обвинувачений на шлях виправлення не став і продовжував вчиняти психологічне насильство щодо матері, що призвело до її страждань та погіршення якості життя.

В судовому засіданні вину у пред’явленому обвинуваченні чоловік визнав. Пояснив, що неодноразово в стані алкогольного сп’яніння вчиняв сварки з мамою по місцю їхнього спільного проживання. Під час цих сварок обзивав маму і погрожував їй. На даний час стосунки з мамою налагодив, переосмислив свою поведінку, розкаюється за вчинене, обіцяє в подальшому порушень не вчиняти.

Призначаючи покарання, суд у відповідності до вимог Кримінального кодексу України враховував ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання, а також позицію прокурора.

Суд встановив, що обвинувачений є особою з інвалідністю другої групи, тому призначення покарання у виді громадських робіт та обмеження волі є неможливим. Таким чином для виправлення і перевиховання обвинуваченого потрібно призначити покарання у вигляді арешту на мінімально можливий строк – 1 місяць.

На думку суду таке покарання буде необхідним й достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм