На Івано-Франківщині у закладах профосвіти запрацюють три навчально-практичні центри

Три навчально-практичні центри у закладах професійної освіти запрацюють цього року на Івано-Франківщині.

Про це в етері Суспільного повідомив заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Ігор Гаврилюк, пише Ратуша.

З його слів, на базі Івано-Франківського вищого професійного училища № 3 почне працювати центр із підготовки столярів і майстрів деревообробних верстатів. У Брошнівському професійному лісопромисловому ліцеї функціонуватиме центр, в якому навчатимуть слюсарів із ремонту колісних транспортних засобів.

ДО ТЕМИ: У Франківську вакцинувалась майже половина працівників закладів освіти

Створення двох центрів фінансуватиметься із державного і місцевого бюджетів. Загалом на навчально-практичні центри витратять 3 млн 630 тис. грн. Щоб отримати гроші з державного бюджету, каже Ігор Гаврилюк, заклади повинні були пройти прозорий конкурс.

Ми брали інформацію з центру зайнятості про те, яких спеціалістів потребує ринок праці. Звідти нам повідомляли, яка є база. Показували, скільки учнів вчиться за цією професією. Є вимога Міністерства освіти про те, що у закладі, який претендує на отримання грошей для створення навчально-практичного центру, мають навчатися як мінімум 400 учнів. Рішення ухвалювали спільно комісія при Міністерстві освіти і депутати Верховної Ради, — розповів Ігор Гаврилюк.

Третій навчально-практичний центр запрацює в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї.

Ігор Гаврилюк додав, що всього на Івано-Франківщині зараз діє вісім навчально-практичних центрів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм