На Франківщині дві лікарні заборгували постачальнику кисневих ємностей понад 2 млн грн

У березні під час третьої хвилі COVID-19 медикам із двох лікарень у Калуші, що на Прикарпатті, довелося придбати обладнання у межах державної програми. Проте грошей медзаклади досі не отримали.

Постачальник почав нараховувати штрафні санкції, обіцяє подати до суду та демонтувати ємності. Медики кажуть, що це загрожує життю пацієнтів, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Майже 1 мільйон 200 тисяч гривень коштувала тритонна киснева ємність для Калуської міської лікарні.

Заступниця директора медзакладу Богдана Кудла розповідає, що придбали обладнання у березні в межах державної програми. Купівля була необхідною для життя пацієнтів, хворих на COVID-19. Залежних від медичного кисню пацієнтів на той момент у лікарні було більше сотні.

“Нам на добу не вистачало до 99 балонів. А в той період, коли треба було перемкнути порожній балон на повний, розумієте, наповнити резервуар, тиск падав у системі моментально, — каже Богдана Кудла. — І той хворий, який лежав під кисневою маскою, кисневозалежний, — в нього всі показники одразу різко погіршувалися”.

Придбали кисневу ємність у березні і для Калуської центральної районної лікарні. Коштувала вона 900 тисяч гривень, а вміщає 2 тонни кисню.

Завідувачка пульмонологічного відділення Мар’яна Гаврилко розповідає, що тоді у медзакладі у восьми відділеннях перебувало 400 хворих, 180 з яких були кисневозалежні.

“Відсоток важких хворих зберігається. До нас фактично надходять важкі хворі і зараз. І реанімація наша не пустує. Якщо демонтувати цю систему, я не впевнена, що наші пацієнти отримають належну медичну допомогу. Це загрожує колапсом нашої системи. Основне в лікуванні цих пацієнтів – кисень” — говорить лікарка.

Медичний директор Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця розповідає, що постачальник кисневої ємності скаржиться на медзаклад через заборгованість і почав нараховувати штрафні санкції. Наразі двом лікарням нараховано по 64 тисячі гривень штрафу.

“Відповідно, пеня, відповідно, штрафні санкції. Є загроза демонтажу цієї ємності. І якщо брати до уваги, скажімо, непрогнозовану ситуацію із можливим загостренням ситуації по COVID-19, буде важко тоді працювати”, — мовить Валерій Паляниця.

Керівник компанії із Дніпра, яка постачає ємності, Олексій Клочков під час телефонної розмови повідомив, що умови договору з лікарнями порушені і він подаватиме на них до суду.

“Ємності для лікарні, для забезпечення медичним киснем були відправлені, скажімо так, під чесне слово. На даний час ми так і не отримали оплату. Хоча домовлялися, про те, що впродовж місяця отримаємо, — каже Олексій Клочков. — Вихід не знаємо який… Звертатися в суди, складати претензії, забирати ємності і повертати їх. Тому що оплати не було. За нашими даними, гроші на область, на місто виділені. Але з невідомої причини вони досі не надійшли на рахунок лікарні”.

Голова Калуської громади Андрій Найда розповів, що знає про ситуацію та офіційно звертався до голови облдержадміністрації.

“Ми зверталися і письмово, і усно до наших керівників області. Того тижня ми так само на сесії міської ради прийняли звернення до голови ОДА, бо все ж таки гроші надійшли, аби все ж таки оплатили, — розповідає Найда. — До кінця тижня вони постараються це питання вирішити. Принаймні, пообіцяли, що посприяють вирішенню”.

Кореспонденти Суспільного намагалися поспілкуватися з представниками обласної державної адміністрації, проте речник голови ОДА повідомив, що наразі ніхто не зможе прокоментувати ситуацію.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм