Минулого року на Прикарпатті заблокували дев’ять кібератак на державні інформресурси

Від початку 2021 року кіберфахівці Управління СБУ попередили понад 90 кіберінцидентів та блокували 9 кібератак на державні інформаційні ресурси.

Про це інформує Ратуша з посиланням на пресслужбу Управління СБУ в Івано-Франківській області.

За результатами проведених заходів викрили:

  • викрили 2 злочини проти основ національної безпеки України за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність Україн) Кримінального кодексу України;
  • викрили 15 злочинів, що становили загрозу в сфері кібер- та інформбезпеки держави;
  • викрили 11 особам повідомлено про підозру;
  • набрали законної сили 6 вироків судів;
  • 14 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Зокрема, передали до суду обвинувальний акт щодо проросійського пропагандиста, т. зв. «політичного експерта», вихідця з міста Івано-Франківськ.

Зловмисник організовував та брав участь в антиукраїнських інформаційних кампаніях, активно працював на телеканалах РФ, публічно закликав до розвалу України та порушення її кордонів. Його звинувачують, окрім іншого, у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Також припинили діяльність хакерської групи у складі 3 осіб, причетної до розробки та поширення шкідливого програмного забезпечення. Віруси «вмонтовували» у популярні програми, зокрема, тих, що використовуються для розкрутки сторінок в Instagram та додатки для смартфонів. Організатор вже отримав вирок суду.

Заблокували роботу 2 ботоферм: на 1,5 тисячі та на 12 тисяч SIM-карток, обладнання яких застосовувалося для масштабних спотворень інформаційного середовища, у тому числі, для поширення контенту, спрямованого проти основ нацбезпеки.

Викрили місцевого мешканця, який створив та адміністрував автоматизовану мережу з фейкових облікових записів, так званий «ботнет» на понад 100 тисяч акаунтів. Використовував його, серед іншого, і для DDoS та спам-атак, зламу веб-сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм