«Я собою пишаюсь, люди це не цінують»: Мохнацькій таки не зарахували сходження на Еверест. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні в Івано-Франківську в Університеті Короля Данила відбулась пресконференція Христини Мохнацької щодо її спроби сходження на Еверест.

Люди активно готувались до зустрічі з альпіністкою і навіть намалювали плакат, передає кореспондентка Ратуші.

Мабуть, важче морально прийти сюди, ніж те, що я пережила за 2 місяці в Непалі. Я начиталась дуже багато у соцмережах. Перечитувала кожний коментар і у мене було враження, що всі ці люди були зі мною поруч, знали, що я робила, які у мене були емоції, відчуття. Я була дуже вражена цим всім. Я ще не спустилась, як вже все було розписано, покроково розставлено де я була і з ким, – розповіла Мохнацька.

За словами альпіністки, на Еверест вона підіймалась у супроводі двох шерпів. Одному з них 20 років і він жодного разу не підкорював цю вершину. Інший – підкорював Еверест шість разів, але з Непалу – тільки один.

Під час сходження в одного з шерпів почала «боліти голова», а інший почав підкорювати Еверест самостійно. Христина залишилась з хворим гідом:

Я бачила тіла у четвертому таборі, двох моїх колег, які йшли разом з нами. Вони загинули ще у квітні, їх досі не забрали. Я не була готова до таких емоцій та переживань. На такій висоті зовсім інші думки. Воно може не співпадати з тим, що ти зараз спустився.

Згодом Христина почала підніматись до Евересту сама:

Все відбувалось дуже швидко. Я розгублена, вітер, мороз. Головне було не втрачати контроль. Я розуміла на якій я висоті. Шерпи сказали, що мені не вистачило 15 метрів. Я бачила вершину, але я розвернулась і пішла. Спуск там небезпечний. Я повернулась до шерпа. Там я й зустріла нашу українську дівчинку, вона нічого не запитувала у мене.

Потім альпіністка передала у базовий табір, що «є вершина».

Я була впевнена, що мені зарахують вершину. Бо коли ми проговорювали всі правила сходження, нам головний шерп розказував, що можна не дійти до вершини, але тобі це можуть зарахувати. Коли сходила, подзвонила до Олега Андрухіва (ред. – проректор УКД) і сказала, що досягла вершини. Ця інформація йшла від мене. Для мене це була вершина. Я собою була дуже задоволена. Я собою дуже пишаюся. Пишаюся тим, де я була, на якій висоті. Люди це не цінують. Але я знаю, де я була і для мене це дуже важливо, якого рівня я досягла.

На зустрічі по онлайн-зв’язку був присутній відомий український альпініст Дмитро Семеренко.

Я це все роблю через повагу до альпіністів. Такі вчинки знецінюють їх і їхні підкорення. Те, що Христя дійшла на таку відстань – це заслуговує поваги, – сказав альпініст.

Втім, Семеренко запевняє, що фото відфотошоплене. На світлині був шерп, а не Христина. Те, що фото фейкове, франківка заперечувати не стала:

Фото не з вершини. На вершині я не була. Але на фото я. Але воно моє, не фотошоп. Фото зроблене на мою камеру GoPro. Вершина була ззаду підсунута.

Спонсори виділили Христині Мохнацькій 48 тисяч доларів.

Я собі не забрала нічого. Я не купляю собі квартири на ці кошти. Я про все звітувала, навіть коли купувала спорядження, каремат.

Вершину Мохнацькій не зарахували. Однак, за її словами, депортації у Непалі в неї немає. Підкорювати Еверест у майбутньому вона може.

Довіру людей важко повернути, але надіюся, що з часом все можна повернути. Все можна продовжити. Кожна людина не ідеальна. Я ціную тих, хто мене підтримує і вірить.


Нагадаємо, 1 червня Христина Мохнацька опублікувала пост про своє фейкове сходження на Еверест.

Наступного дня відомий український альпініст Дмитро Семеренко спростував це, запевнивши, що франківка до вершини так і не дійшла.

Згодом, Валентин Сипавін, український альпініст, який чотири рази підкорював Еверест, написав відкритого листа Мохнацькій, де зазначив, що жодна з фотографій з вершини не є переконливою. А також запропонував Христині зустрітись і поговорити на «чистоту».

Після цього альпіністка написала пост, в якому зізналась, що Еверест все ж таки не дійшла до вершини.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм