Міністр молоді та спорту України відзначив високі досягнення вихованців Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина

Міністр молоді та спорту України відзначив високі досягнення вихованців Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина

Створення у 2020 році Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина дало потужний поштовх до розвитку цього виду спорту в області.

Про це йшлося під час зустрічі міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з колективом та вихованцями академії.

Зустріч та нагородження спортсменів відбулися в рамках Всеукраїнського Олімпійського дня, центром якого став Івано-Франківськ.

«Якщо би в кожному регіоні створювали такі академії з різних видів спорту, то це був би реальний розвиток спорту, його популяризація. Все більше дітей вигравали б турніри на міжнародній арені, піднімали український прапор», – підкреслив Вадим Гутцайт.

За останній період вихованці академії здобули ряд високих досягнень. Зокрема, чемпіоном Європи U23 став Андрій Джелеп, а Ігор Никифорук виборов бронзу на Чемпіонаті Європи у Хорватії.

Окрім того команда Івано-Франківської області зайняла перше командне місце Чемпіонаті України з вільної боротьби серед чоловіків, а вихованці академії  Каміль Керімов, Гурський Ярослав, Іван Кусяк вибороли золоті медалі, Іван Білейчук  – срібну, Роман Гуцуляк та Іван Чорногуз – бронзові.

Слід також відзначити, що на звітно-виборній конференції Асоціації спортивної боротьби України її президентом було обрано Юрія Копитка, а першим віце-президентом став співзасновник Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина, народний депутат України Едуард Прощук.

Саме він ініціював створення Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина у співпраці з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та об’єднав навколо цієї ідеї цілу когорту благодійників та меценатів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм