Малює, продає і волонтерить: франківська художниця допомагає ЗСУ з початку війни. ФОТО/ВІДЕО

Франківська художниця Ірина Симчич передала для ЗСУ понад 300 тис. грн з продажу власних картин. Для цього дівчина організовує аукціони та лотереї на своїй сторінці в соцмережі.

Ірина розповіла кореспондентці Суспільного, над якою картиною зараз працює та як війна вплинула на її творчість, пише Ратуша.

Ірина Симчич свої роботи малює здебільшого у синьо-жовтих кольорах та пише на них популярні патріотичні фрази. Художниця каже, повернулася до малювання після 5-річної перерви на третьому тижні повномасштабної війни.

“Оцей біль всередині в мені я хотіла виплеснути на полотні. І перша моя картина була олійними фарбами. На ній я намалювала маяк з острова Зміїний з надписом “Рускій корабль, іди… самі знаєте куди”, — каже художниця.

Наразі Ірина малює картину “Насіння в кишеню поклади”. Дівчина каже, люди часто купляють саме її.

Організовувати благодійні аукціони для ЗСУ Ірині порадили підписники її блогу у соцмережі.

Якраз тоді я вже мала незавершені роботи. Вирішила спробувати ще нові техніки, абстракцію. За три години намалювала чотири картини. Наступного ранку я виставила і увечері я уже з аукціону заробила 20 тис. грн”, — говорить Ірина.

Дівчина розповідає, що на замовлення, а також під час онлайн-аукціонів та лотерей продала 40 робіт й заробила понад 300 тис. грн для ЗСУ.

“Найголовніше у моїх картинах – це саме текст і фрази, які я використовую. Пишу крилаті фрази українців, які стали популярними під час війни”, — говорить майстриня.

Для тих, хто не має змоги купити картину, але також хоче допомогти армії, художниця створила листівки із зображенням своїх робіт, які продає по 35 гривень.

Також Ірина збирає запити від військових та волонтерів й організовує у соцмережі збори грошей на амуніцію та обладнання. Каже, загалом від початку повномасштабної війни зібрала понад мільйон гривень для ЗСУ. Про закуплене звітує на своїй сторінці.

“Щоразу — це якісь нові потреби. Ми збирали і на бронежилети, і на квадрокоптери, і на авто. На що ми тільки не збирали, — говорить Ірина Симчич. — У мене від військових тільки звіти, коли вони тішаться тому, що їм уже прийшла та амуніція. Вони мені пишуть: “Ти нам усім намалюєш картини. Після перемоги всі в тебе замовимо”.

Під час наступного онлайн-аукціону Ірина продаватиме картини, щоб зібрати гроші на квадрокоптер для військових.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм