Маленькими кроками до великої перемоги: як 13-річна дівчинка тримає волонтерський фронт. ФОТО

Війна встигла ввести корективи в життя кожного з нас. Зламати, або зробити сильнішими. Скорити, або зробити нескореними. Війна навчила жити моментом, цінувати «тут і зараз». Вона змінила буденність, поведінку, образ мислення, мрії та перетворила безтурботних дітей на свідомих активістів, які докладають усіх зусиль, щоб наблизити Україну до перемоги.

Олександра Олтаржевська – тринадцятирічна волонтерка з Києва, яка цього літа проміняла дитячий табір на плетіння маскувальних сіток для наших захисників. Від самого початку повномасштабної війни дівчина долучається до добровольчої діяльності та відповідально ставиться до своєї роботи.

Навесні Олександра разом з батьками переїхала на дачу в село Ровжі київської області та долучилася до місцевого об’єднання активістів, де її називають Бджілкою, маленькою та працьовитою.

Дівчина розповідає: «Спочатку я щодня займалася плетінням сіток, а вже через кілька днів – долучилася до благодійних ярмарків, які організовуються щосуботи для збору коштів на потреби ЗСУ. Разом з іншими активістами ми продаємо різні хендмейд витвори, предмети інтер’єру, зокрема, ключниці, ящики, малюнки, панно, підвіски, прикраси та обереги. Також ми продаємо лимонад, готуємо різну випічку, пиріжки, печиво і солодощі. Особисто я навчилася готувати авторські льодяники. Зазвичай, саме вони продаються швидше за все».

За словами Олександри, в перші тижні проведення ярмарків їм вдавалося отримати близько 1 000 гривень, а вже зараз – сума сягає 10 000 гривень.

Окрім того, що майже кожен день дівчина присвячує волонтерству, щовечора вона нарізає тканину для нових сіток та вивчає додаткові кулінарні рецепти.

Найулюбленішою частиною волонтерської діяльності активістка назвала саме плетіння сіток. Оскільки для неї – це особливий вид медитації, коли вплітаючи кожну нову стрічку можна подумки поділитися своєю енергією з військовими та побажати якнайшвидше перемогти.

Олександра переконана, що волонтерство – це не про вік, досвід, або навички. Це про любов до своєї країни. Яка вимірюється великим бажанням бути корисним в тилу, доки захисники боронять нас на передовій.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм