Літак ДСНС оперативно доправив лікарів і донорські органи з Івано-Франківська до столиці. ФОТО/ВІДЕО

23 січня, на запит Центру трансплант-координації при Міністерстві охорони здоров’я медичний літак ДСНС України залучався для допомоги медикам, які брали участь в операціях з вилучення донорських органів у лікарнях західного регіону. 

Так, у неділю на світанку екіпаж літака спочатку доправив до Івано-Франківська лікарів з Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова та Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова для проведення операцій, інформує Ратуша з посиланням на ДСНС України.

Лікарі КНП “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” встановили смерть мозку людині, яка за життя виявляла бажання бути донором органів. Родина підтримала таке рішення. Шанс на друге життя отримало четверо людей.

Після чого, за деякий час бригади медиків літаком ДСНС вилетіли до Києва із донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які очікують на пересадку органів у столиці.

Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм