Лікувала під обстрілами: фельдшерка Євгенія Мордань про життя у Сєвєродонецьку та переїзд у Франківськ

Фельдшерка Держслужби з надзвичайних ситуацій Євгенія Мордань 13 днів від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну лікувала людей під обстрілами у Сєвєродонецьку. Звідти разом з донькою жінка переїхала в Івано-Франківськ.

Тут вона тимчасово працює фельдшеркою в управлінні ДСНС області. Свою історію Євгенія Мордань розповіла Суспільному, пише Ратуша.

Євгенія Мордань 20 років працює фельдшером, 10 з них — у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Наслідки вторгнення російських військ жінка побачила ще у 2014 році. Тоді вона разом з іншими медиками-надзвичайниками допомагала людям у пунктах пропуску на межі з тимчасово окупованими територіями.

Проте до 24 лютого 2022 року, каже Євгенія, у Сєвєродонецьку було спокійно. Вже на третій день повномасштабної війни через постійні обстріли жінка разом з донькою, змушена була перебратися у підвал багатоповерхівки.

“Спочатку було 38 людей, серед них найменшій дитинці — 2,5 рочки. У сусіда був прилад, на якому могли готувати, гріти воду насамперед для дітей. У тому підвалі хто як міг, так спав. Підвал не опалювався, тому дехто захворів“,  розповідає Євгенія Мордань.

Увесь цей час фельдшерка продовжувала надавати медичну допомогу людям.

“Прибігла бабуся й попросила надати допомогу її сину. Каже: “Допоможіть! Він стікає кров’ю”. Хлопця зачепило осколком. Вони зранку пішли у магазин по хліб і почався обстріл. Поки бабуся розповідала, знову почався обстріл і ми не могли вийти з підвалу. Трішечки затихло, і ми побігли”, — пригадує Євгенія.

Після 13 днів у підвалі жінка попросила керівництво про евакуацію в більш спокійне місце. Спочатку її з донькою та іншими людьми вивезли з міста автобусом. Потім дизельним поїздом добиралися до Лиману, де півтори доби жили в бомбосховищі, чекаючи на евакуаційний потяг до Львова. І вже звідти через декілька днів Євгенія приїхала до Івано-Франківська. Жінка тимчасово працює фельдшером в управлінні з надзвичайних ситуацій області.

“Зараз проводжу медичні огляди на місці чи з виїздом до підрозділів по Івано-Франківській області,” — говорить Євгенія Мордань.

Також жінка навчає дітей надавати першу медичну допомогу в літній школі з питань безпеки життєдіяльності. Євгенія надіється повернутися у Сєвєродонецьк після перемоги України у повномасштабній війні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм