Кришечки на лавочки: як у Франківську працює майстерня з переробки пластику

В Івано-Франківську розпочали виготовляти картини та лавки із пластмасових кришечок. Майстерню з переробки пластику облаштували в одній із закинутих будівель заводу.

Ідея створення такої майстерні виникла у гірських рятувальників під час екоакцій, на яких прибирали берег Дністра, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

З того, що ми на екоакціях назбирали, половина цих корочків була брудна. Ми їх витягували десь із Дністра. Згодом поклали у пральну машинку. Ми їх заливаємо кислотою, щоб кришечки відкисали, — розповідає координаторка ініціативи Наталія Гасюк.

ДО ТЕМИ: Прощавай, пакет з пакетами: що зміниться після заборони пластикових пакунків

Для переробки використовують поліетилен високої щільності типу HDPE або PEHD (2). Ініціативна група самотужки виготовила дробилку, а на грантові гроші купила термопрес.

Такий пластик можна переробляти разів 20. От, наприклад, ця лавка. Її знищити фізично – це добре треба постаратися. І якщо якийсь вандал надумає все-таки щось зробити, то її можна знову в термопрес запхати. І вона знову буде готова до користування, — каже Наталія Гасюк.

Здав пластик – отримаєш лавку — так заохотили й школярів приєднатися до збору та сортування кришечок.

Організували кампанію зі збору пластику по регіону. І більше сорока команд не тільки в Івано-Франківську долучилися і тепер передають нам цей пластик. І в три школи ми передаємо ці лавки з пластику, — продовжує координаторка ініціативи.

Кришечки приносять і містяни. Збирають пластик цілими під’їздами та ОСББ. У майстерні самотужки створюють фотозони. Планують тут проводити екскурсії, уроки, майстер-класи та навіть фестивалі.

Є екопростір, є місце для проведення майстер-класів. Діти можуть прийти, допомогти посортувати. Наші діти вже ходять, поки що це роблять. Вони можуть подивитися, як це подрібнюється, можуть малювати свої картини з цього пластику, — розповідає Наталія Гасюк.

Ось таку картину з подрібнених кришечок запланували подарувати іноземним рятувальникам.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм