“Книга болю”: прикарпатське видавництво презентувало збірку “Поезія без укриття”

В Івано-Франківську презентували збірку “Поезія без укриття”. Ця антологія — це враження 70 поетів від першого місяця повномасштабної війни. Особливість книги – усі твори були написані лише протягом березня 2022 року.

Частина віршів написана у бомбосховищах та під обстрілами, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За словами дизайнерки та співавторки антології Ірени Яніцької, своїми переживаннями та роздумами поділилися митці з усіх регіонів України.

“Це є така книга болю. Ми не маємо права дозволяти собі його забути. І, найголовніше, ми не маємо права зберегти його для інших наших поколінь. Можливо, зараз в нас іде прагнення частково затінити ті відчуття, частково забути ці страхи, ці жахіття, тому що ми маємо продовжити жити, продовжити свою боротьбу. Але ми розуміємо, що наступні наші покоління вже не мають повторити те, що ми зараз повторюємо. Вони вже мають жити у своїй незалежній країні. Тому ця книга — для збереження пам’яті для нас і наступних поколінь”, — каже Ірена Яніцька.

За словами авторки ідеї Надії Гармазій, основний задум книги: показати, що війна ставить всіх в однакові умови та дає однакові можливості.

Книга вийшла накладом у пів тисячі примірників в одному з видавництв Прикарпаття. За словами авторки ідеї, майже половину примірників вже продали. 25% від вартості кожної проданої книги перераховують на допомогу ЗСУ.

“Один з авторів книги, поет із Кропивницького Роман Любарський організував благодійний аукціон на підтримку армії, на якому одну книгу продав за 4 900 грн. Загальна сума з продажу збірки та аукціону — 16 тис. 570 грн”, — каже Надія Гармазій.

Вона розповідає, що таким чином поети доєдналися до ініціативи письменника Андрія Любки, який купив уже понад 30 машин для ЗСУ. Тому гроші, які отримали за продаж книжок, передали йому.

Упорядники збірки обіцяють прозвітувати про витрачені гроші після продажу всього накладу книги.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм