“Хочу побачити цю перемогу. Бути її учасником”: прикарпатець Степан Савчук повернувся з-за кордону, щоб воювати

Військовий медик з Прикарпаття Степан Савчук на позивний Савочок у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну повернувся з Польщі. Зараз він воює в лавах 10 гірсько-штурмової бригади.

Про це написали на Facebook-сторінці “десятки”, пише Ратуша.

Повернувшись з-за кордону, Степан Савчук спершу волонтерив. Згодом вирішив піти на фронт. Своє рішення ні з ким не обговорював. Адже вважає, що “чоловік не може називатися чоловіком, не захистивши свій дім, свою країну”.

“Сумно було прогулюватись рідним Франківськом і чути російську мову. Тому я вирвався звідти на передову. Це — одна з причин. Потрапити до Лисичанська мені допоміг побратим, бо повістки так і не отримав”, — цитують військовослужбовця на Facebook-сторінці “десятки”.

Савочок з друзями-волонтерами зібрав кілька мільйонів гривень та придбав вісім автівок для ЗСУ. На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну він залучав людей та підвозив їх до центрів переливання крові.

“Як волонтер я себе реалізував, а бути корисним під час війни на фронті — завдання кожного чоловіка. Вирішив, що маю бути корисним, при чому ще й маючи медичну освіту” — каже Степан Савчук.

Він не боїться, коли навколо багато крові. Але йому боляче, коли помирають люди, а він не встиг когось врятувати. Наснаги військовослужбовцю додає впевненість у тому, що він “захистить свою домівку, і там не хазяйнуватимуть чужинці”.

“Хоча вважаю, що не всі мають бути на війні. Та всі мають бути залучені. Чи то волонтерська діяльність, чи то людина має просто працювати на роботі й сплачувати податки. Готовий морально — йди на фронт. Ні — допомагай інакше. Але якщо людина некорисна і робить усе для власного блага, вона непотрібна суспільству”, — зауважує Савочок.

Він вважає, що українці мають бути українцями: потрібно говорити українською і відстоювати все, що створене Україною. Тоді Україна переможе. Степан Савчук каже, банально говорити про те, що його основна мрія — це перемога.

“Я хочу побачити цю перемогу. Бути її учасником”, — пояснює бойовий медик.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм