Калуський ЦНАП за добу видав 65 довідок переселенцям

10 квітня працівники Калуського центру надання адміністративних послуг та його віддалені робочі місця в 11-ти старостинських округах видали 65 довідок внутрішньо переміщених осіб та обробили 91 заяву на допомогу вимушеним переселенцям.

Як відомо, переселенці, які звернуться за допомогою на проживання до 30 квітня, отримають її, починаючи з березня, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Таким чином, у Мінсоцполітики надіються дещо зняти напругу. Адже у багатьох місцях формуються черги на декілька тижнів, зокрема, і в Калуському ЦНАПі. Адже тільки офіційно у Калуській громаді зареєстровано понад 7000 людей, які втекли від війни.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що ані технічних, ані людських ресурсів у громадах не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати всіх переміщених.

ДО ТЕМИ: У Калуші створили 25 вакансій для переселенців

За її словами, працівники органів соціального захисту населення, територіальних громад та ЦНАПів роблять титанічну роботу. З моменту введення воєнного стану на сьогодні вони вже зареєстрували в офлайн режимі, через особисті звернення близько 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

На жаль, поки що не запрацювала онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал Дія.

Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії, кажуть у Мінсоцполітики.

ДО ТЕМИ: У Калуші переселенка з Ірпеня народила дівчинку, назвали на честь перемоги

Не зважаючи на складнощі, робота з автоматизації продовжується у цілодобовому режимі і запуск відповідних можливостей в Дії очікують уже найближчим часом.

Але люди, які потребують допомоги, мають її отримати, не дивлячись на технічні складнощі. Тому Мінсоцполітики запропонувало, а Уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цих змін термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно, — прокоментувала Марина Лазебна.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм