“Івано-Франківськтеплокомуненерго” боргує “Нафтогазу” понад 530 млн грн

Станом на 30 вересня заборгованість ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»  за спожитий природний газ перед АТ «НАК «Нафтогаз України» склала 537, 418 млн грн. 

За послугу з розподілу природного газу заборгованість підприємства перед АТ «Івано-Франківськгаз» складає 28 млн грн, повідомив під час засідання виконкому заступник міського голови Руслан Гайда, пише Ратуша.

За його словами, підприємство в міру своїх фінансових можливостей проводить  проплати за послугу з розподілу природного газу. Зокрема, у вересні  2021 р. підприємство проплатило 4,5 млн грн, включаючи останню проплату 28 вересня – 500 тис. грн. 

Крім того, підприємством відповідно до заключеної угоди з НАК «Нафтогаз України» на реструктуризацію заборгованості за 2012 рік в розмірі  41 281 085,90 грн, а також відповідно до договору реструктуризації з ДК  «Газ України» в розмірі 29 107 171, 02 грн проводиться проплата згідно з затвердженим графіком погашення заборгованості, – зазначив посадовець.

Проплата по договорах реструктуризації на 29.09.2021 року складає по НАК «Нафтогаз Україна» – 24,762 млн грн, по ДК «Газ України» – 16,979  млн грн. 

ДО ТЕМИ: “Івано-Франківськгаз” планує рекордно підняти тариф на розподіл газу: скільки заплатимо 

Щодо проплати споживачів за спожиту теплову енергію та гаряче  водопостачання, то станом на 29.09.2021 року заборгованість складає:

  • по населенню – 117,506 млн грн; 
  • по міському бюджету – 145,708 млн грн; 
  • по обласному бюджету – 464 тис. грн; 
  • по державному бюджету – 1,404 млн грн; 
  • по інших юридичних особах – 9,736 млн грн.

На ДМП «ІФТКЕ» постійно ведеться робота з боржниками,  зокрема: рознесення повідомлень споживачам – боржникам категорії  «населення» щодо заборгованості; досудові попередження споживачам-боржникам категорії «бюджет» та  «інші»;  проведення реструктуризації заборгованості споживачам усіх  категорій; передача до суду та робота з ДВС щодо примусового стягнення  заборгованості, – зауважив Гайда.

ДО ТЕМИ: “Івано-Франківськгаз” на розвиток газорозподільної системи спрямував майже 60 млн грн

Також додав, що станом на 4.10.2021 року не уклали договір з НАК «Нафтогаз»  щодо газопостачання в необхідних об’ємах.  Зокрема:

1. Не в повному обсязі проведено ремонтні роботи на аварійних  будинкових системах (горішніх та підвальних розгалуженнях) в житлових  будинках.  

2. Викрадення запірної арматури в підвальних приміщеннях житлових  будинків. 

3. Відсутні кошти для погашення заборгованості за розподіл газу перед  ТОВ «Івано-Франківськгаз». 

4. Не вирішено питання ціни паливної тріски, у зв’язку з відсутністю цін  на деревину. 

5. Через хаотичне відключення житлових будинків від систем  централізованого теплопостачання виникає розбалансування системи  теплопостачання, що призводить до необхідності зменшення діаметрів  магістральних тепломереж. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм