Історія одного порятунку: як прикарпатка прихистила вдома сову. ФОТО/ВІДЕО

Понад тиждень у будинку прикарпатки Оксани Юхман жила сіра сова. Жінка знайшла майже нерухомого птаха біля дороги. Оксана годувала, доглядала за ним, а 24 вересня віддала у Галицький національний природний парк, де його лікуватимуть.

Про історію порятунку сови, дізнавалася кореспондентка Суспільного, пише Ратуша.

Сову минулого тижня Оксана Юхман знайшла обабіч дороги у Долині. Жінка помітила, що птах був знесилений, і забрала його додому.

Як поводитися із совою та що вона повинна їсти, Оксана не знала. За порадою звернулася до ветеринара.

Спеціаліст сказав, що потрібно годувати птаха курячим м’ясом.

Я її тиждень годувала насильно. Відкривала їй дзьобик легенько, ставила туди їжу і так – тиждень. Я щоразу заходила дивитися. У неї там коробочка є. Тиждень вона сиділа в коробочці. А потім вона вже, напевно, набралася сил, відновилася – зранку заходжу, а вона вже на вазоні сидить. Сьогодні зранку заходжу, а вона вже на шафі. Бачу, що їй краще, – каже Оксана Юхман.

Жінка помістила сову в окрему кімнату та ізолювала від домашніх тварин. Оксана Юхман каже, птах поводиться спокійно і не боїться її.

Вона негаласлива взагалі. Я думала, що вночі буде якісь звуки видавати, літати кімнатою, але ні. Вона боїться різких рухів — широко відкриває очі і хоче себе вберегти. Дивиться, що з нею зараз відбуватиметься, але не агресивна, агресії — нуль, — розповідає Оксана Юхман.

Після того, як сова почала краще почуватися, Оксана віддала її у Галицький національний природний парк. Тут її помістили у центр реабілітації диких тварин.

Лікар-ветеринар Олег Романів каже, вид цього птаха — сова сіра. Живуть такі — в лісостепу, на Поліссі, в Криму та Карпатах.

У птаха — забиття внутрішніх органів. Причину ніхто не може сказати. Забій стосується цілого лівого боку. Ми будемо працювати над тим, щоб вона одужала, і якщо буде все добре, то ми зможемо її випустити у дику природу. Упродовж двох тижнів сова перебуватиме на карантині. Ми будемо спостерігати за нею, лікуватимемо, — каже Олег Романів.

Якби сову не врятували, вона могла б стати здобиччю для тварин або ж загинути від голоду, адже не мала сили, щоб полювати, каже Олег Романів. За його словами, вік та стать птаха науковці національного парку визначать пізніше.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм