Ігор Фріс: 5% ПДФО і «тютюновий акциз» мають надходити у бюджети громад

Формування і розподіл державного бюджету та нагляд за органами місцевого самоврядування. Народний депутат України Ігор Фріс взяв участь у засіданні регіональної платформи, яку організувала Асоціація міст України.

Про це пише пресслужба нардепа, інформує Ратуша.

Одним із найважливіших питань, які обговорювалися під час засідання, стало відстоювання надходження у місцеві бюджети податку на доходи фізосіб у розмірі 5% та зарахування акцизу з продажу тютюну. 

“Разом з колегами-нардепами висловили позицію, що будемо відстоювати, аби ці податки залишалися в місцевих бюджетах. Також намагався пояснити, що стосовано акцизу з продажу тютюну наразі нічого не змінюється – громади і далі залишаються отримувачами цього податку. Єдине, що змінюється, то це технологія його нарахування. Відповідний проект закону, де я є співатором, має розглядати у ВРУ цього тижня», – зауважив Ігор Фріс. 

Представники органів місцевого самоврядування висловили також занепокоєння стосовно  законопроєкту про місцеві державні адміністрації №4298.

«Вони хвилюються, що головам районних рад будуть передані повноваження щодо нагляду. Відтак своїм одноосібним рішенням вони зможуть відміняти нормативні чи інші рішення органів місцевого самоврядування. Ми разом з колегами наголосили на тому, що будемо робити максимум, аби не допустити розширення непритаманних повноважень райадміністрацій та звуження повноважень керівницва громад», – зауважив нардеп.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм